DAJ CYNK

Test telefonu Motorola RAZR V3x

Dodane przez: Łukasz Białek

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 72375

Motorola V3x w styczniu tego roku została uznana na targach 3GSM w Barcelonie przez GSM Association za najlepszy telefon trzeciej generacji. Nasi operatorzy coraz sprawniej rozwijają zasięg sieci 3G. Z zapowiedzi zwycięzcy przetargu na czwartego operatora wynika, że właśnie z tą technologią wiąże największe nadzieje. Oferta telefonów powiększa się zauważalnie o te, które mogą obsługiwać transmisję danych na poziomie 300 kb/s, wideorozmowy czy mobilną telewizję.

Motorola V3x w styczniu tego roku została uznana na targach 3GSM w Barcelonie przez GSM Association za najlepszy telefon trzeciej generacji, o czym pisaliśmy w tej wiadomości. Nasi operatorzy coraz sprawniej rozwijają zasięg sieci 3G. Z zapowiedzi zwycięzcy przetargu na czwartego operatora wynika, że właśnie z tą technologią wiąże największe nadzieje. Oferta telefonów powiększa się zauważalnie o te, które mogą obsługiwać transmisję danych na poziomie 300 kb/s, wideorozmowy czy mobilną telewizję.Motorola prezentuje kolejny model z serii RAZR, tym razem wzbogaca go o obsługę zakresu WCDMA 2100 MHz, zwanego potocznie 3G lub UMTS. W Polsce linia ta ma wielu klientów, sukces modelu V3 przysporzył firmie wielu nowych nabywców. Redakcja prezentuje test telefonu, który w styczniu urzekł Jury na targach 3GSM.

W pudełku znajduje się:
telefon,
bateria,
ładowarka,
zestaw słuchawkowy,
instrukcja obsługi.
W dostarczonym do testów zestawie nie było karty pamięci oraz kabla USB. Z informacji, jakie udało się nam uzyskać wynika, że w standardowym zestawie znajduje się karta microSD 64 MB oraz kabel USB. I dopiero taki zestaw można uznać za standardowe wyposażenie telefonu trzeciej generacji.Pierwsze wrażenie - testowany telefon jak na przedstawiciela serii RAZR przystało jest stosunkowo cienki. Należy również do rodziny V3, więc posiada obudowę typu clamshell. V3x ma obudowę w konserwatywnych kolorach - grafitowo-czarno-srebrną. Zwraca na siebie uwagę zewnętrzny wyświetlacz oraz podłużna dioda wkomponowana w obudowę, która mruga niebieskim światłem w momencie, gdy bateria jest ładowana lub gdy nadchodzi połączenie przychodzące. Na bokach obudowy umieszczono klawisze - regulacji głośności dzwonka lub głośności podczas aktywnego połączenia, szybkie włączenie aparatu, złącze ładowarki/ kabla USB oraz klawisz wybierania głosowego. Na tylnej obudowie znajduje się głośnik. Złącze karty pamięci zostało umieszczone obok złącza karty SIM i baterii. Dostęp do niego można uzyskać po zdjęciu klapki. Uwadze na pewno nie umkną dwa wizjery aparatu - jeden umieszczony na przedniej obudowie, a drugi po otworzeniu przedniej obudowy. Pod zewnętrznym wizjerem zostało umieszczone okienko lampy. Drugi wizjer został umieszczony pod wewnętrznym wyświetlaczem, tuż obok znajduje się przełącznik funkcji makro.

Waga telefonu to 125 gram przy wymiarach w pozycji złożonej 99 x 53 x 20 milimetrów. Telefon dobrze leży w dłoni, także przy rozłożonej obudowie.Klawiatura - nie jest to szczyt możliwości producenta. Firma zza Atlantyku oferowała już bardziej dopracowane urządzenia. Najpierw o tym, co pozytywne. Podświetlenie klawiatury jest wzorowe - wyraźne niebieskie światło pozwala na komfortową pracę w ciemnych miejscach.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu