DAJ CYNK

Test przystawki techbite Flix TV Box - czy poradzi sobie z mocną konkurencją?

19.09.2018

Dodane przez: Damian Szerszeń (damianoo)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 10827

Kilka lat temu, gdy wyposażone w inteligentne rozwiązania telewizory były luksusem, na który pozwolić mogli sobie tylko nieliczni, niewiele osób miało możliwość docenienia nowych możliwości płynących z tego tytułu. Odnoszę jednak wrażenie, że obecnie wśród licznych ofert łatwiej znaleźć Smart TV niż zwykły telewizor. Na szczęście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosunkowo niewielkim kosztem zamienić zwykły telewizor w Smart TV. W moje ręce trafił właśnie Flix TV Box – niewielka przystawka polskiej marki techbite, której zadaniem jest właśnie transformacja „głupiego” telewizora w „mądry” telewizor, dzięki możliwości skorzystania z dedykowanych aplikacji. Producent wycenił urządzenie na 329 zł, w związku z czym nie sposób nie porównywać go z Xiaomi Mi Box – podobnie wycenionym urządzeniem chińskiego giganta. Czy polski produkt jest w stanie przebić sprzęt Xiaomi? Czy wykorzystanie przystawki do telewizora można uznać za alternatywę dla dedykowanych rozwiązań Smart TV? Serdecznie zapraszam do zapoznania się z recenzją, w której postaram się odpowiedzieć na te pytania.

Wygląd i wykonanie

Po wyjęciu TV Boxa z pudełka, moim oczom ukazało się niewielkie, estetycznie wykonane urządzenie, które dobrze prezentuje się na półce pod telewizorem. W zestawie, oprócz przystawki znajdziemy również przewód HDMI, zasilacz, instrukcję obsługi oraz pilot zdalnego sterowania. Sam pilot również sprawia dobre wrażenie. Jest smukły, poręczny, a układ klawiszy logiczny i intuicyjny.

Urządzenie sygnalizuje swoją pracę trzema niebieskimi diodami, które moim zdaniem mogłyby być nieco ciemniejsze – w ciemności potrafią odwrócić uwagę od telewizora, a nie ma możliwości ustawienia przystawki inaczej niż frontem do użytkownika, ze względu na umiejscowienie diody podczerwieni odbierającej sygnał z pilota (teoretycznie – w praktyce istnieje sposób, o którym wspomnę w dalszej części tekstu).

Na prawym boku Flix TV Boxa umieszczone zostały dwa porty USB oraz slot na kartę pamięci, natomiast z tyłu znalazło się miejsce dla portu Ethernet, wyjścia dźwięku, portu HDMI oraz złącza zasilania. Taki zestaw powinien być wystarczający dla każdego użytkownika.

Komentarze
Zaloguj się