DAJ CYNK

Test: Honor Band 4 - urządzenie, które dobrze wpisuje się w oczekiwania użytkowników

18.01.2019

Dodane przez: Damian Szerszeń (damianoo)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 17846

Jak wynika z licznych raportów i opinii ekspertów, rynek elektroniki noszonej (ang. wearables) dynamicznie się rozwija. Wartość rynku szacowana jest w miliardach dolarów, zaś wedle prognoz, w najbliższych latach spodziewany jest dwucyfrowy wzrost sprzedaży takich urządzeń. W tej kategorii sprzętu dominującą rolę wciąż odgrywają inteligentne zegarki, jednak coraz większą popularnością cieszą się smartbandy. Już jakiś czas temu zauważyli to producenci elektroniki. W efekcie klienci mogą wybierać z wielu ciekawych opasek umożliwiających śledzenie aktywności. Jedną z nich jest Honor Band 4, którą przetestowałem dla Was, by pomóc odpowiedzieć na pytania, czy warto zainteresować się tym urządzeniem, oraz czy jest ono warte swojej ceny, która oscyluje w okolicach 200 zł. Jak wypadł Honor Band 4 i dla kogo będzie on dobrym wyborem? Zapraszam do lektury przygotowanej recenzji.

Wygląd i wykonanie

Honor Band został zapakowany w niewielkich rozmiarów pudełko, w którym oprócz samego urządzenia znajdziemy instrukcję obsługi, ładowarkę oraz przewód microUSB. Jeśli chodzi o wspomniany przewód, producent wykazał się ogromną fantazją. Jego długość to zaledwie kilka centymetrów, zaś wygoda korzystania – zerowa.

Sama opaska została wykonana z przyjemnego w dotyku tworzywa sztucznego, które podczas testów nie brudziło się ani nie podrażniało skóry. Pasek jest miękki oraz ma wiele dziurek na niemal całej swojej długości, dzięki czemu nie ma ryzyka niedopasowania lub zbyt ciasnego/luźnego zapięcia. Co ważne, w przypadku Honor Banda 4 nie ma możliwości zastosowania standardowego paska do zegarków, co negatywnie wpływa na możliwości personalizacji i dopasowania do stylu ubierania. Na szczęście design opaski zdaje się być na tyle uniwersalny, że będzie ona wyglądała dobrze zarówno w parze z garniturem, jak i sportowym dresem.

Najważniejszym elementem opaski jest jednak wyświetlacz. Honor Band 4 został wyposażony w kolorowy ekran AMOLED o przekątnej 0,95 cala, zabezpieczony szkłem odpornym na zarysowania, które faktycznie spełnia swoją funkcję - kilkukrotne spotkania z futryną/barierką/stołem nie pozostawiły jakichkolwiek śladów. Czytelność ekranu jest bardzo dobra, kolory są żywe, a treści wyraźne. Nie zauważyłem też problemów z warstwą dotykową.

Komentarze
Zaloguj się