DAJ CYNK

Powrót do szkoły z TELEPOLIS.PL - szczerze radzimy, jak nie zwariować

Dodane przez: Caaała redakcja TELEPOLIS.PL

Kategoria: Poradniki

Interakcje: 52877

Powrót do szkoły w stylu Henryka Tura

Henryk Tur poleca

Jak to jest wyposażać dziecko do szkoły – wiem z doświadczenia. Co roku pojawiają się nowe wyzwania, a od momentu wprowadzenia lekcji zdalnych doszły do nich kolejne. Ponieważ sytuacja z powrotem dzieci do szkół jest wciąż niepewna, pozwalam sobie polecić sprzęty, które przydadzą się zarówno do nauki zdalnej, jak i na miejscu, w szkole.


Słuchawki HYPERX Cloud Alpha - idealne do zdalnych lekcji

Cena: od 309 zł

HyperX Cloud Alpha to słuchawki, które równie dobrze posłużą do uczestnictwa w zdalnych lekcjach, jak i celów rozrywkowych. Zastosowano w nich dwukomorową konstrukcję - jedna komora gromadzi bas, druga tony wysokie i średnie. Gwarantuje to wysoki komfort słuchania muzyki oraz korzystania z multimediów. Słuchawki Cloud Alpha cechuje szerokie pasmo przenoszenia dźwięku – zakres wynosi od 13 do 27 000 Hz.

Mamy tu także mikrofon pojemnościowy, wyposażony w aktywne funkcje redukcji szumów, co ma zapewnić czystą komunikację. Jeśli nie uczestniczy się w lekcjach, można go odpiąć. Na wygodę użytkowania wpływa znajdująca się w muszlach pianka z pamięcią kształtu. Warto wspomnieć także o regulowanym pałąku, dzięki któremu można wygodnie dopasować słuchawki do każdej wielkości głowy.

Z pewnością zakup Cloud Alpha to dobra inwestycja. Posłużą przez lata do różnego rodzaju zastosowań – nie tylko szkolnych. A ponieważ wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie uczniów czekają znów lekcje online – zapewnią dobrą komunikację z nauczycielami i resztą klasy.


TP-Link TL-MR100 – router gotowy na wszystko, nawet brak stałego łącza

Cena: od 282 zł

Router TP-Link TL-MR100

TP-Link TL-MR100 to router dla tych, którzy chcą lub muszą korzystać z łącza mobilnego. W ciągu roku szkolnego możesz mieć go na stałym miejscu w domu, ale możesz też zabrać go ze sobą na wakacyjny wyjazd. Router może pracować w sieci 3G i 4G (LTE) i udostępniać Wi-Fi nawet 32 komputerom i telefonom. Powinno wystarczyć dla całej rodziny.

Jak szybki internet można mieć z tym routerem? TP-Link TL-MR100 obsługuje LTE kategorii 4 (pasma FDD 2100/1800/850/2600/900/800 MHz i TDD 2600/2300/2500 MHz), a także 3G (pasma 2100/850/900 MHz). To zapewnia połączenia o teoretycznej prędkości do 150 Mb/s. Taka prędkość powinna spokojnie wystarczyć do buszowania po sieci czy wideorozmów. W razie problemów można do routera podłączyć zewnętrzną antenę LTE zamiast dwóch mniejszych, które znajdują się w zestawie.

Tp-Link TL-MR100 udostępnia Wi-Fi w standardzie 802.11n, tylko w paśmie 2,4 GHz. Korzystając z Wi-Fi można więc osiągnąć prędkość przesyłania danych do 300 Mb/s.

Jeśli masz w domu urządzenia, które nie mają Wi-Fi (telewizor, konsola, NAS itp.), możesz podłączyć je kablem Ethernetowym. Router ma dwa porty LAN 10/100 Mb/s. Co więcej, jeden może służyć jako port WAN. Dzięki temu możesz podłączyć router także do sieci kablowej po przeprowadzce lub zmianie dostawcy. Ta opcja powinna zainteresować szczególnie studentów. Ten router jest gotowy na każde warunki.


Huawei Matebook D14 - laptop, który nigdy nie zawiedzie

Cena: od 2499 zł

Matebook D14 to laptop, który zapewnia duże możliwości związane z edukacją. Jest napędzany do działania przez wydajny procesor AMD Ryzen 5 3500U z 8 GB RAM, a na system i dane przeznaczono szybki dysk SSD o wielkości 512 GB. Laptop wyposażono w wyświetlacz IPS, pokazujący obraz w rozdzielczości Full HD, a dzięki wąskim ramkom zajmuje on większość (dokładnie – 84%) frontu. Dodatkowo mamy tu wbudowany filtr światła niebieskiego, który wpływa na mniejsze zmęczenie oczu podczas dłuższych sesji. Matryca zapewnia dobrą widoczność nawet w sytuacji dużego nasłonecznienia.

Kolejną z zalet urządzenia jest ukrywana kamera – w przeciwieństwie do klasycznych laptopów nie znajduje się ona nad wyświetlaczem, a jest zainstalowana w klawiaturze. Jej wysunięcie lub schowanie to zaledwie jedno naciśnięcie klawisza. Jeśli używa się laptopa w nocy, pomocą służy podświetlenie klawiatury. Dzięki portom USB można bez problemu podpiąć peryferia, jak myszka czy pendrive, jest także wejście jack na słuchawki. Nie sposób nie wspomnieć również o funkcji OneHop, pozwalającej na zbliżeniowe przesyłanie plików pomiędzy laptopem a smartfonem lub tabletem.

Wszystko to zamknięte w smukłej obudowie. Ponieważ laptop ma wagę poniżej 1,4 kg, nie jest uciążliwy w transporcie.


MOTOROLA MOTO G8 Power - smartfon dający prawdziwy power

Cena: od 873 zł

Smartfon ma zapewniać komunikację zawsze i wszędzie, a do tego umożliwiać swobodne korzystanie z aplikacji. I do tego zadania doskonale nadaje się smartfon marki Motorola, a konkretnie – model Moto G8 Power. Ma on wyświetlacz wielkości 6,4”, pokazujący obraz w rozdzielczości 1080 x 2300 pikseli, dzięki czemu widać na nim doskonale tekst oraz optymalnie oddaje głębię kolorów. Jego jednostką centralną jest wydajny, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 665, korzystający z 4GB RAM, co zapewnia płynne działanie nawet przy wymagających zadaniach.

MOTO G8 Power ma 64 GB miejsca na dane. Długi czas pracy zapewnia mu bateria o pojemności 5000 mAh, a zainstalowany system Android 10 daje dostęp do tysięcy darmowych aplikacji edukacyjnych oraz rozrywkowych. Zwraca także uwagę poczwórny aparat tylny (matryce 16 + 8 + 8 + 2 MP). Dzięki niemu będzie można utrwalić w wysokiej jakości wszystkie ważne chwile.

Dodatkową zaletą smartfona są jego rozmiary – bez problemu powinien zmieścić się w kieszeni, a ze względu na niewielką wagę nie będzie odczuwalnym ciężarem w plecaku czy torebce.


Lenovo M10 TB-X505F 10,1" - wygodny tablet do podstawowych zadań

Cena: od 589 zł

Tablet Lenovo M10 to dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy nie można pozwolić sobie na nowy komputer czy laptopa, a chce zapewnić się dziecku narzędzie do komunikacji online. Mamy tu 10-calowy tablet z systemem Android. Ekran pokazuje obraz w rozdzielczości Full HD, co w połączeniu z dwoma przednimi głośnikami umożliwia komfortowe cieszenie się aplikacjami oraz multimediami.

W tablecie zastosowano procesor Qualcomm Snapdragon, korzystający z 2 GB RAM, dzięki czemu będzie nam nim płynnie działać większość aplikacji. Podstawowo mamy tu 32 GB pamięci, jednak dzięki kartom microSD można podnieść tę wielkość do 256 GB i przechowywać na tablecie mnóstwo plików, zdjęć, aplikacji, itd. Złącze jack pozwala na podpięcie słuchawek i wygodne cieszenie się muzyką, co może posłuży także do zdalnego uczestniczenia w lekcjach (np. gdy ma się opisane wcześniej słuchawki Cloud Alpha).

Tablet Lenovo M10 ma na pokładzie system Android, dzięki czemu można zainstalować na nim mnóstwo darmowych aplikacji ze sklepu Google Play Store. Ze względu na niewielkie wymiary i lekką wagę doskonale nada się na czas podróży.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu