DAJ CYNK

FATCA - najnowsze zmiany i istniejące problemy

28.01.2015

Dodane przez: Artykuł sponsorowany

Kategoria: Patronujemy

Interakcje: 14618

Artykuł sponsorowany.
Wymogi amerykańskiej ustawy FATCA mają wpływ na większość instytucji finansowych na świecie. Część Państw przeprowadziła już pracochłonny proces wdrażania FATCA lub jest w trakcie wprowadzania zmian.

Wymogi amerykańskiej ustawy FATCA mają wpływ na większość instytucji finansowych na świecie. Część Państw przeprowadziła już pracochłonny proces wdrażania FATCA lub jest w trakcie wprowadzania zmian. Obligatoryjne zasady FATCA dotyczą także polskich instytucji finansowych, które muszą dostosować się i zrealizować amerykańskie żądania. Nowa regulacja powoduje przymus zmian zasad funkcjonowania na rynku finansowym i stwarza wiele problemów zarówno interpretacyjnych jak i technicznych, związanych z praktyczną zmianą procedur. Podczas dwudniowego warsztatu, który odbędzie się w Warszawie (Hotel Sheraton), 16-17 lutego, dowiedzą się Państwo o sposobach radzenia sobie z pojawiającymi się trudnościami.

Wydarzenie stwarza możliwość poznania interesujących rozwiązań i jest szansą na zdobycie potrzebnej wiedzy dotyczącej realizacji ustawy FATCA. Omówimy także sytuację związaną z podjętymi działaniami dotyczącymi Competent Autonarity Adgreement, który ma za zadanie eliminacje oszustw podatkowych na poziomie europejskim. Warsztat jest doskonałą okazją do debaty z ekspertami, którzy omówią najważniejsze zmiany i wyjaśnią co trzeba będzie zrobić by sprawnie funkcjonować na zmieniającym się rynku. Udział w wydarzeniu pozwoli wzmocnić Państwa wiedzę praktyczną z zakresu wdrożenia FATCA i będzie sposobnością poznania istniejących możliwości radzenia sobie z nadchodzącym przymusem zmian organizacyjnych.

GŁÓWNE ZAGADNIENIA:

  • Jak zmienia się polski porządek prawny,
  • Jakie zagrożenia wiążą się z niezastosowaniem FATCA lub jej błędną interpretacją,
  • Analiza i omówienie praktycznych obowiązków polskich instytucji wynikających z FATCA,
  • Wdrożenie FATCA - Case study,
  • Raportowanie,
  • Problematyczne aspekty withholdingu,
  • Realne ryzyka i sankcje,
  • Dobre praktyki identyfikacji i weryfikacji US Person.

Podczas warsztatu swoje prelekcje zaprezentują:
Marta Bieniada (Clifford Chance), Joanna Grynfelder (Alior Bank), dr Karolina Kocemba (Kancelaria Tomczak i Wspólnicy), Maciej Mieczysław Małek (Deloitte), Dariusz Osada (Deloitte), Tadeusz Pęksa (Biuro Maklerskie Banku BPH).

FATCA - najnowsze zmiany i istniejące problemy.