DAJ CYNK

Wiadomości z TELEPOLIS.PL przez RSS!

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2937

Serwis TELEPOLIS.PL dla wygody swoich czytelników uruchomił nowy sposób prezentowania najnowszych wiadomości ze świata telekomunikacji.

Serwis TELEPOLIS.PL dla wygody swoich czytelników uruchomił nowy sposób prezentowania najnowszych wiadomości ze świata telekomunikacji.

RSS - Really Simple Syndication (z ang. Bardzo Prosta Syndykacja) to oparty na XML, alternatywny w stosunku do standardowych stron WWW, sposób dostępu do zasobów Internetu, głównie wiadomości i artykułów. RSS przypomina popularne newslettery, jednak wiadomości docierają do prenumeratora indywidualnie i natychmiast po tym, jak zostaną opublikowane na stronie. Link dostępny jest z głównej zakładki menu.

Jakie są zalety RSS?

Korzystając z RSS można zbierać w jednym miejscu informacje z różnych stron.
Nie trzeba wczytywać całych ciężkich stron z reklamami i zbędnymi dla czytelnika informacjami przed dotarciem do tego, co go naprawdę interesuje.
Korzystając z RSS użytkownik ściąga na swój komputer tylko spis treści wybranych serwisów internetowych, najczęściej zajawki całych tekstów.

Jak można korzystać z RSS na swoim komputerze?

Do odczytywania wiadomości RSS służą specjalne programy, zwane czytnikami, przypominające programy pocztowe. Są także takie, które instalują się jako "wtyczka" do najpopularniejszych programów pocztowych, dzięki czemu nie trzeba uczyć się nowych programów - wiadomości odczytywane są jak zwykłe e-maile. Dzięki takiemu podejściu czytnik może zaznaczać, które wiadomości już zostały przeczytane i porządkować je według wybranych przez użytkownika kryteriów.

Ponieważ RSS to standard przekazywania danych, a nie ich sposobu pokazywania, są też wymyślne czytniki wyświetlające na ekranie ruchomy pasek z najnowszymi wiadomościami albo np. okienko wyskakujące gdy na świecie wydarzy się coś ważnego związanego z wybranym tematem zainteresowań - zależy to tylko od pomysłowości twórców oprogramowania.

RSS dostępne w TELEPOLIS.PL

- 30 najnowszych wiadomości.

Przykładowe aplikacje odczytujące wątki RSS

RssReader
NewsMonster

Inne przydatne informacje

Google: lista czytników RSS
Yahoo!: lista czytników RSS
XML.com: specyfikacja RSS

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu