DAJ CYNK

Polacy w finale konkursu fotograficznego Sony World Photography Awards 2019. Oto ich zdjęcia

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3663

Ogłoszono listę finalistów konkursu fotograficznego Sony World Photography Awards 2019. Znalazło się na niej pięcioro Polaków, ale na ostateczne rozstrzygnięcie musimy jeszcze chwilę zaczekać.

Na tegoroczną edycję konkursu fotograficznego Sony World Photography Awards 2019 nadesłano łącznie 326 997 zdjęć ze 195 krajów. Tym bardziej warte odnotowania jest zakwalifikowanie się piątki Polaków do finału w czterech kategoriach:

Portret

Miejsce w finale pierwszej z kategorii zapewniła sobie Olga Urbanek. Mieszkająca na Islandii Polka uwieczniła portret swojej przyjaciółki i współlokatorki Anny.

fot. Olga Urbanek

Ruch

Udział w finale za sprawą zdjęć w tej kategorii zdobyli Marlena Kurowska-Jankowiak i Piotr Cyganik. Zdjęcie "Mała czarodziejka" uchwyciło córkę Kurowskiej-Jankowiak (nauczycielki z Leszna), pluskającej się w kałużach w ogrodzie.

"Mała czarodziejka" fot. Marlena Kurowska-Jankowiak

Z kolei fotografia Cyganika "Święto Policji" przedstawiające konia w ruchu zostało wykonane w trakcie obchodów święta polskiej Policji.

"Święto Policji" fot. Piotr Cyganik

Kreatywność

Polskim finalistą kolejnej kategorii okazał się Patryk Kuleta. Jego praca pod nazwą "Gneisenau" prezentuje zestawienie cyfrowych kolaży z malarstwem tradycyjnym, ukazując w nowoczesny sposób Stocznię Cesarską w Gdańsku.

 "Gneisenau" fot. Patryk Kaleta

Kultura

Klimat jednego z najważniejszych wydarzeń narodowych i zarazem świąt państwowych w Mongolii, jakim jest festiwal Naadaam, uchwycił ostatni z polskich finalistów - Tomek Kozłowski. Wykonana przez niego fotografia prezentuje młodego dżokeja, jego ojca oraz trenera.

fot. Tomek Kozłowski

Wiadomo już, że finałowe zdjęcia Polaków będzie można obejrzeć na wystawie w Somerset House w Londynie, a potem w innych miejscach na świecie. Prace zostaną też opublikowane w albumie podsumowującym edycję konkursu, którego triumfatorów w kategorii otwartej poznamy już 26 lutego.

Źródło zdjęć: informacja prasowa

Źródło tekstu: informacja prasowa

Przewiń w dół do następnego wpisu