DAJ CYNK

Poczta Polska - nowa sortownia dla przesyłek zagranicznych

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5547

Usprawnienie obsługi przesyłek jest kluczowe dla rozwoju transgranicznego e-CommerceOd marca Poczta Polska zmienia logistykę obsługi przesyłek z Nowego Jedwabnego Szlaku. Usprawnienie obsługi przesyłek jest kluczowe dla rozwoju transgranicznego e-Commerce

Rozwój transgranicznego handlu internetowego pomiędzy Azją i Europą to ogromna szansa rozwoju operatorów pocztowych działających w tym regionie. Poczta Polska wykorzystując położenie naszego kraju na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku, może stać się kluczowym elementem nowego ładu kształtującego się na światowym rynku logistycznym.

Ekspansja zagraniczna Poczty Polskiej jest jednym z trzech filarów nowej strategii rozwoju Grupy na lata 2018-2022. Celem Spółki jest koordynacja wymiany handlowej między Azją a Unią Europejską i stworzenie hubu logistycznego dla międzynarodowego eCommerce.

Poczta Polska chce zrealizować to zadanie poprzez przejęcie obsługi przesyłek pocztowych z Chin do krajów europejskich przywożonych drogą kolejową i zawarcie korzystnych umów z partnerami azjatyckimi oraz operatorami krajów europejskich.

Negocjacje prowadzone z China Post Group, których zwieńczeniem jest obowiązujące porozumienie, dotyczyły przewozu kontenerów z przesyłkami drogą kolejową z Chin do suchego portu w Małaszewiczach i ich dalszego transportu przez Pocztę Polską do 30 operatorów europejskich. Porozumienie reguluje także aspekty techniczne współpracy, takie jak sposób załadunku, taryfy.

Dodatkowa sortownia i zwiększenie sił przerobowych dają również nadzieje na to, że paczki z Chin, gdzie Polacy coraz chętniej robią zakupy za pomocą sklepów internetowych, będą dostarczane szybciej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Poczta Polska; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu