DAJ CYNK

Jean-François Fallacher będzie nadal prezesem Orange Polska. Właśnie został powołany na kolejną kadencję

19.02.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4490

Ważne 1

0

Już w najbliższy czwartek Orange Polska zaprezentuje wyniki finansowe za ubiegły rok. Można przypuszczać, że będzie się czym chwalić, a przesłanką ku temu jest powołanie Jeana-Françoisa Fallachera na kolejną kadencję prezesa spółki.

19 lutego 2019 roku Rada Nadzorcza Orange Polska ponownie powołała Jeana-Françoisa Fallachera na stanowisko Prezesa Zarządu spółki. Nastąpiło to jeszcze przed upływem obecnej kadencji. Nowa kadencja Fallachera rozpocznie się w dniu najbliższego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia (zatwierdzenie sprawozdania finansowego Orange Polska za 2018 rok) i potrwa trzy lata.

- W ostatnich kilku latach, Orange Polska zarządzana przez Jean-François realizuje ambitną strategię naprawczą i czyni stałe postępy w kierunku powrotu do wzrostu. Chciałbym podziękować Jean-François Fallacher za jego ogromne zaangażowanie w ten wysiłek i życzę mu wszelkich sukcesów w jego nowej kadencji.

- powiedział Maciej Witucki, Przewodniczący Rady Nadzorczej Orange Polska.

Jean-François Fallacher od 1 maja 2016 roku jest prezesem Zarządu Orange Polska. W latach 2011-2016 pełnił podobną funkcję w Orange Romania. Wcześniej, przez 20 lat, zajmował kluczowe stanowiska w Grupie Orange - ostatnio jako prezes spółki konsultingowej Sofrecom oraz dyrektor operacyjny w holenderskiej spółce Wanadoo (dostawca usług internetowych). Zarządzał również marketingiem segmentu B2B w EuroNet Internet.

Jak podaje operator, Fallacher ma rozległą wiedzę na temat rynku telekomunikacyjnego w zakresie obszarów zarówno klientów biznesowych jak i indywidualnych, zdobytą na różnych europejskich rynkach. Ukończył kierunki inżynieryjne na École Polytechnique, École Nationale Supérieure des Télécommunications w Paryżu, jest też absolwentem programu Rozwoju Biznesu Międzynarodowego w ESSEC Business School. Jean-François Fallacher zdobywał swoje doświadczenie w okresie ekspansji Internetu.

Teraz pozostaje nam poczekać na ogłoszenie wyników finansowych przez Orange Polska za IV kwartał 2018 roku oraz za cały ubiegły rok. Można się spodziewać, że pozostawienie Fallachera na stanowisku prezesa pomarańczowego operatora wynika między innymi z osiągnięcia dobrych wyników, o czym powinniśmy się już niedługo przekonać.

Zobacz: Jean-François Fallacher nowym prezesem Orange Polska
Zobacz: Orange znowu będzie testować 5G. Tym razem w Zakopanem
Zobacz: TOP5 sprzedaży smartfonów w Orange Polska w 2018 roku. Wyprodukowały je firmy Huawei i Samsung

Źródło zdjęć: Orange

Źródło tekstu: Orange

Komentarze
Zaloguj się