DAJ CYNK

III Kongres Technologiczny

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 752

5 października br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się Kongres Technologiczny, organizowany już po raz trzeci przez firmę Polkomtel.

5 października br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się Kongres Technologiczny, organizowany już po raz trzeci przez firmę Polkomtel. Jest to największa w Europie Środkowej prezentacja technologii teleinformatycznych i ich praktycznego zastosowania. III Kongres Technologiczny będzie obfitować w premierowe pokazy produktów, usług i kompleksowych rozwiązań teleinformatycznych, które optymalizują procesy zarządzania oraz koszty szeroko rozumianej wymiany informacji w firmie.

Honorowym Patronem tegorocznej edycji Kongresu będzie prof. Marek Belka, Prezes Rady Ministrów, zaś Gościem Specjalnym - Arun Sarin, prezes Vodafone Group plc, największego globalnego operatora telekomunikacyjnego na świecie.

Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest Polkomtel S.A., operator sieci Plus GSM, Partnerami zaś Nokia Polska, Hewlett Packard, IBM, Intel, Motorola, Oracle, Samsung, SAP, Siemens i Sony-Ericsson.

Kongres Technologiczny jest niezwykłym wydarzeniem w świecie polskiego biznesu. Każda z dotychczasowych edycji gromadziła przedstawicieli kadry zarządzającej najwyższego szczebla największych polskich przedsiębiorstw, a także właścicieli i reprezentantów firm średniej i małej wielkości. Kongres stanowi doskonałą możliwość promocji najnowszych trendów w zakresie szeroko rozumianego zarządzania łącznością mobilną w firmie. Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji, które brzmi "Biznes nowej generacji – partnerstwo dla rozwoju", partnerzy Kongresu oprócz własnych usług zaprezentują rozwiązania gotowe do komercyjnych wdrożeń, stworzone przy wykorzystaniu technologii współpracujących ze sobą dostawców.

Tegoroczna edycja składać się będzie z sesji plenarnej, podczas której wystąpi prof. Marek Belka, Prezes Rady Ministrów, Arun Sarin, prezes Vodafone, oraz Jarosław Pachowski, prezes Polkomtel S.A. Po niej nastąpi cykl seminariów i prezentacji w salach Pałacu Kultury i Nauki oraz Kinoteki.

Dodatkowo w czasie tegorocznej edycji Kongresu zostanie rozstrzygnięty konkurs "Przedsiębiorstwo Plus Technologia", zorganizowany przez Polkomtel S.A. Jest on poświęcony najlepszym wdrożeniom rozwiązań mobilnych w przedsiębiorstwie w pięciu kategoriach: Bezpieczeństwo, Ochrona Zdrowia, Rozwiązania Biznesowe typu B2B, Rozwiązania Biznesowe typu B2C, Wewnętrzne Rozwiązania Biznesowe. Po zakończeniu sesji plenarnej odbędzie się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu.

Podczas Kongresu odbędą się także seminaria poświęcone czterem obszarom tematycznym: konwergencji usług telekomunikacyjnych i informatycznych, mobilnemu zarządzaniu przedsiębiorstwem, wyzwaniom trzeciej generacji oraz komunikacji nowej generacji. Prowadzić je będą specjaliści firm Partnerów Kongresu. Przewidziane są także liczne prezentacje rozwiązań gotowych do natychmiastowego wdrożenia.

Dzięki tej szerokiej formule Kongres Technologiczny pełni również ważną funkcję edukacyjną dla polskiego rynku. Stosowanie przez firmy najnowszych osiągnięć teleinformatycznych nie tylko podnosi konkurencyjność naszej gospodarki na rynkach Unii Europejskiej, ale stanowi także kolejny krok w kierunku tworzenia w naszym kraju społeczeństwa informacyjnego, co jest zgodne z podpisaną przez Polskę Strategią Lizbońską.

W tegorocznej edycji Kongresu uczestniczyć będą zaproszeni przez organizatora i partnerów studenci Politechniki Warszawskiej, którzy będą mieli unikalną możliwość zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami światowej teleinformatyki.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Plus GSM

Przewiń w dół do następnego wpisu