DAJ CYNK

Huawei ma najwięcej patentów 5G

Michał Świech

Wydarzenia

Huawei najwięcej patentów 5G

Huawei jest najważniejszym graczem w światowym sektorze 5G. Potwierdzają to tez patenty z tej dziedziny. Ericsson dla odmiany nie załapał się nawet do pierwszej piątki.

Huawei jest największym producentem sprzętu 5G, który byłby jeszcze większy, gdyby nie sankcje motywowane polityką zagraniczną USA.  Jak jednak wygląda sprawa w kwestii badań i rozwoju? Okazuje się, że chińska firma ma najwięcej patentów w dziedzinie 5G. Tak przynajmniej wynika z raportu IPlystic na podstawie danych z Europy. Jak wynika z danych Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych Huawei odpowiada za 15,39% patentów. Na drugim miejscu znajduje się amerykański Qualcomm z 11,24%. Na trzecim stopniu podium jest chiński ZTE, który odpowiada za 9,81% całości. W pierwszej piątce są jeszcze takie firmy jak Samsung oraz Nokia.

Koreańczycy mogą pochwalić się wynikiem 9,67%, natomiast Nokia 9,01%. Dopiero na siódmej pozycji jest szwedzki Ericsson. Finów i Szwedów rozdziela koreański LG. To kolejne zestawienie związane z patentami, gdzie Huawei zajmuje pierwszą pozycję. Tak samo jest też bowiem w przypadku Światowej Organizacji Własności Intelektualnej. Tam na kolejnych stopniach podium są inne chińskie firmy: BOE oraz Oppo.

Zobacz: Nowe telewizory Huawei Smart Screen 25 marca
Zobacz: Tydzień Kobiet na huawei.pl: promocje na sprzęt i kody na przejazdy Bolt

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: ithome via huaweicentral