DAJ CYNK

Comperia przejmie TELEPOLIS.PL

WitekT

Wydarzenia

Dziś podpisaliśmy umowę, na mocy której serwis TELEPOLIS.PL przejmie giełdowa spółka Comperia.

Dziś podpisaliśmy umowę, na mocy której serwis TELEPOLIS.PL przejmie giełdowa spółka Comperia.

Na sprzedaż serwisu zdecydowaliśmy się dlatego, że wizja rozwoju TELEPOLIS.PL zaproponowana przez Comperię bardzo nam odpowiada. Cała redakcja - czyli Witek, Marcin i Lechu - pozostaje na swoich stanowiskach. Do tego pojawią się nowe osoby, zyskamy także potężne wsparcie operacyjne Comperii, które pozwoli nam wdrażać szereg nowych usług i funkcji znacznie szybciej niż to miało miejsce do tej pory. W końcu będzie się działo! :-)

Poniżej wklejamy pełną treść komunikatu prasowego. Więcej będziemy mogli ujawnić za kilka tygodni. Wtedy wszystko szczegółowo wszystko opiszemy i zrozumiecie, dlaczego ta transakcja ma dla Was, Szanowni Czytelnicy, same plusy i żadnego minusa. :-)

Zobaczcie czym zajmuje się Comperia.pl i sami zacznijcie się domyślać w którą stronę pójdziemy. :-)

Comperia.pl przejmuje Telepolis.pl i skokowo zwiększa zasięg w nowym segmencie

Comperia.pl, polska porównywarka finansowa i ubezpieczeniowa, przejmuje Telepolis.pl, jeden z najdłużej działających, najbardziej opiniotwórczych i najchętniej odwiedzanych serwisów, poruszających tematykę telekomunikacji i telefonii komórkowej.

30 maja br. Comperia.pl i Telepolis pl. podpisały umowę przedwstępną, właściwa umowa zostanie podpisana 30 czerwca br. Według statystyk Google Analytics w kwietniu br. serwis Telepolis.pl odwiedziło 1 063 376 unikalnych użytkowników, generujących 3 972 256 odsłon. Oznacza to skokowe zwiększenie liczby użytkowników Comperii. Kluczową zaletą serwisu jest jedna z największych baz telefonów komórkowych, w której można znaleźć opisy, recenzje i opinie użytkowników na temat prawie każdego modelu telefonu.

Uruchomienie sprzedaży produktów pozabankowych, począwszy od wdrożenia porównywarki usług telekomunikacyjnych, planujemy, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jesienią bieżącego roku. Transakcja z Telepolis.pl to kolejny etap realizacji celów strategicznych Comperii. Na rynku widzimy coraz silniejszy trend łączenia usług finansowych z telefonią mobilną. Przewidziawszy go odpowiednio wcześnie, jesteśmy przygotowani do działania. Przejmując serwis Telepolis.pl , zyskujemy dostęp do szerokiej bazy użytkowników, która stanowi grupę docelową Comperii. Niewątpliwą wartością jest również jego wysoka jakość merytoryczna i wizerunek opiniotwórczego medium w branży telekomunikacyjnej. Dlatego serwisem dalej będzie kierować dotychczasowa kadra zarządzająca - mówi Bartosz Michałek, prezes Comperia.pl.

Wspólne biznesowe korzenie i ta sama hierarchia wartości mają dla mnie fundamentalne znaczenie w relacjach z partnerami firmy. Można powiedzieć, że wszyscy zaczynaliśmy w przysłowiowym garażu z jednym komputerem. Od początku rozmawialiśmy ze sobą uczciwie i z wzajemnym szacunkiem, co jest nie do przecenienia. Oprócz wymiernych korzyści finansowych dla naszego serwisu, wypracowaliśmy również w trakcie rozmów fantastyczne, unikalne pomysły na rozwój wspólnego biznesu i z zapałem zabierzemy się wkrótce do ich realizacji - z entuzjazmem komentuje Witold Tomaszewski, współwłaściciel i współzałożyciel Telepolis.pl oraz redaktor naczelny.

Instytucje finansowe coraz częściej nawiązują współpracę z operatorami komórkowymi (ostatnie projekty Plus Bank, Alior Bank i T-mobile), co przynosi wymierne rezultaty w postaci powiększenia oferty usług, liczby potencjalnych klientów, zysków ze sprzedaży krzyżowej i przywiązywania użytkowników systemem wzajemnych korzyści. Dla konsumenta oznacza natomiast nieograniczony dostęp do usług przy pomocy urządzeń mobilnych i serwisu on-line zawsze i wszędzie.

Chcemy zapewnić naszym dotychczasowym i potencjalnym klientom wygodę, oszczędność cennego czasu i pieniędzy, poprzez łatwy dostęp do atrakcyjnych, kompleksowych ofert. Przejęcie Telepolis.pl pozwoli nam także na zacieśnienie relacji z branżą telekomunikacyjną i szeroką współpracę marketingową - dodaje Karol Wilczko, wiceprezes Comperii.

* * *

Comperia.pl S.A. to pierwsza w Polsce porównywarka finansowa i ubezpieczeniowa. Przedmiotem działalności spółki jest porównywanie i pośrednictwo w sprzedaży produktów oferowanych przez banki, firmy doradztwa finansowego, towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze inwestycyjne, SKOK-i i inne instytucje finansowe. Comperia.pl istnieje od marca 2008 roku. Obecnie za jej pośrednictwem do banków trafia co miesiąc kilkanaście tysięcy klientów. W skład Grupy Comperia, oprócz porównywarki finansowej Comperia.pl, wchodzi eHipoteka.com, Autoa.pl, Banki.pl, Kontoteka.pl oraz Comperialead.pl. W rankingu najszybciej rozwijających się firm "Deloitte Technology Fast 50" Comperia.pl zajęła 4. miejsce spośród spółek z regionu Europy Środkowej. Spółka została również INNOWATOREM 2013 w kategorii e-biznes w rankingu tygodnika Wprost i INE PAN. W grudniu 2013r. Comperia.pl S.A. została uhonorowana tytułem "Lider Przedsiębiorczości Roku 2013" przyznawanym przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu