DAJ CYNK

CEO Vodafone do przeciwników 5G: Łyknęliście niebezpieczne kłamstwo

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7008

Vodafone

Przeciwnicy łączności w standardzie 5G podpalają maszty operatorów komórkowych. CEO Vodafone Nick Jeffrey ostrzega, że te akty wandalizmu mogą mieć bardzo osobiste konsekwencje.

Podpalacze uaktywnili się w Wielkiej Brytanii i Holandii. Nick Jeffrey wypowiedział się po tym, jak zaatakowany został maszt w Birmingham. To kluczowy element infrastruktury, który obsługuje między innymi pobliski szpital Nightingale. Jednostka została utworzona na terenie centrum wystawowego NEC w ostatnich tygodniach, by przyjąć pacjentów chorujących na COVID-19.

Zobacz: Holandia: Płoną nadajniki, mieszkańcy odcięci od świata
Zobacz: Brytyjska policja podejrzewa, że przeciwnicy 5G podpalili maszty bo powiązali je z koronawirusem

Jeffrey apeluje do podpalaczy, by zastanowili się nad konsekwencjami swoich działań. Niszczenie mienia i potencjalne kary za przestępstwa to relatywnie mały problem w porównaniu do bólu, jaki może wywołać brak kontaktu z osobami przebywającymi w okolicy szpitala. To mogą być ostatnie dni ich życia! Wandale skazują tych ludzi na samotność.

Kierownik Vodafone napisał chwytający za serce apel na swoim profilu na LinkedIn. Oto jego fragment (wytłuszczenie moje):

[…] W praktyce oznacza to, że rodziny nie będą migły pożegnaść się z kochanymi osobami. Ciężko pracujący lekarze, pielegniarki i policjanci nie mogą zadzwonić do swoich dzieci, partnerów ani rodziców, by ich uspokoić. […] Podpalacze, proszę pomyślcie o swoich działaniach i przesdtańcie. Wyobraźcie sobie, że w szpitalu są wasze mamy, ojcowie, babcie i dziadkowie. Wyobraźcie sobie, że nie możecie ich usłyszeć ani zobaczyć ostatni raz. Wszystko dlatego, że łyknęliście niebezpieczne kłamstwo.

Vodafone zaobserwował ataki wandali na 20 masztów w ciągu ostatnich tygodni. Wszystkiemu winne są absurdalne doniesienia o tym, że łączność radiowa, a w szczególności w standardzie 5G, pomaga rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Nie ma to żadnych naukowych podstaw – fale radiowe nie przenoszą fragmentów białek i RNA, nie sterują chińskimi nietoperzami i nie wywołują bólu głowy obywateli na zlecenie rządu.

Zobacz: 5G roznosi koronawirusa? Wielka Brytania chce zatrzymać teorię spiskową

To nie przeszkadza przeciwnikom 5G wierzyć w bzdury, snuć teorie spiskowe i bać się nieistniejącego zagrożenia. Głupsze jest pewnie tylko palenie masztów w Holandii, gdzie jeszcze nawet nie ruszyła komercyjna sieć 5G.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu