DAJ CYNK

Anna Streżyńska pozostała na czele Ministerstwa Cyfryzacji

11.12.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6488

Ważne 12

2

Prezydent Andrzej Duda powołał dzisiaj nowego premiera oraz członków Rady Ministrów. Ministrem cyfryzacji pozostała Anna Streżyńska.



Prezydent Andrzej Duda powołał dzisiaj nowego premiera oraz członków Rady Ministrów. Ministrem cyfryzacji pozostała Anna Streżyńska.

Chociaż wiele było ostatnio spekulacji na temat zmian w polskim rządzie, jego skład pozostał praktycznie bez zmian, nie licząc zamiany ról pomiędzy dotychczasową premier Beatą Szydło i wicepremierem Mateuszem Morawieckim. Na swoim stanowisku pozostała więc także Anna Streżyńska, która nadal pokieruje pracami Ministerstwa Cyfryzacji.

Anna Streżyńska urodziła się 11 maja 1967 roku w Warszawie. W 1994 roku ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Jej kariera zawodowa przedstawia się następująco:

  • 1995-1997: pracownik Urzędu Ochrony Konkurencji i Kosumentów,
  • 1998-2001: doradca trzech kolejnych ministrów łączności w rządzie Jerzego Buzka,
  • 2000-2001: dyrektor departamentu w Ministerstwie Łączności,
  • 2001-2004: dyrektor w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową, dyrektor programowy periodyku "Prawo i ekonomia w telekomunikacji",
  • 2004: założycielka Centrum Studiów Regulacyjnych,
  • 2005-2006: podsekretarz stanu do spraw łączności w Ministerstwie Transportu i Budownictwa,
  • 2006-2012: prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej,
  • od 2012: przewodnicząca rady nadzorczej Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej, a od 2014 prezes spółki, ekspert Fundacji Republikańskiej, wiceprezes, a później p.o. prezesa Stowarzyszenia "Republikanie", prezes operacyjny w projekcie Internet dla Mazowsza, doradca m.in. w Radzie ds. Cyfryzacji w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, członkini rady Ośrodka Analiz Strategicznych,
  • od 2015: minister cyfryzacji.

Zobacz: Łódź idealnym miastem do wdrożenia sieci 5G
Zobacz: Do 2020 roku znikną szkoły bez dostępu do Internetu

Źródło tekstu: premier.gov.pl, wł

Komentarze
Zaloguj się
49. wlo
0

2017-12-13 09:42:52

Jadzia... Nijaka to Ty jesteś raczej.

Odpowiedz

48. ~Jadwiga
-1

2017-12-12 21:29:52

Ona jest tak bardzo nijaka ze az szok. Pewnie dlatego zpstala zapomniana i pominieta i jej sie udalo i nikt jej nie stracil ze stoleczka.Jestem wzburzona ze prezentuje te sama plec co ten nijaki manekin.

Odpowiedz

2017-12-12 17:05:05

@46Nie, nie widze, mimo wszystko Pielgrzym z Wadowic mial wiecej wspolpracownikow, tutaj raczej B16 byl prawa reka Sw. JPIIW, osoba od doktyryny (czyli taki wlasnie dep prawny) Dziwiszem p. AS byl raczej chyba p. Dyl (back office, sprawy operacyje)?Musze jednak sie nad tym zastanowic, skoro Nasz Rodak, najwazniejszy czlowiek w historii swiata mial swojego Dziwisza to byc moze p. AS tez ma prawo do drobnych pomylek osobowych...

Odpowiedz

46. toms
0

2017-12-12 16:23:02

45 - kardynał Dziwisz przez cały pontyfikat też był prawą ręką naszego Papieża i niewiele się od niego nauczył. Podobnie jak słynna podróżniczka od A. Streżyńskiej. Widzisz podobieństwa?

Odpowiedz

2017-12-12 15:39:21

@39Przeciez p. Gaj byla prawa reka p. AS, szefem dep prawnego.Smiesz twierdzic, ze p. AS zle dobiera wspolpracownikow?

Odpowiedz

44. ~
-2

2017-12-12 15:17:07

polecam /''wypowiedź/'' morawieckiego o /''szlachetnym zdrowiu/''.....

Odpowiedz

43. wlo
-2

2017-12-12 14:50:52

40 - pomijaj moje wypowiedzi. Nie warte czytania są w powszechnie tu panującej opinii ;-)

Odpowiedz

42. wlo
-2

2017-12-12 14:48:52

toms - Ty o złodziejstwie mówisz. Nie ja. I nie mam zamiaru o tym mówić. Mówię o dowodach osobistych ;-)

Odpowiedz

41. wlo
-3

2017-12-12 14:47:56

Ty pytasz, kto pierwszy zapowiadał... Zapowiadał i go nie ma - może dlatego, że zapowiedzi nie zrealizował. Następcy zapowiadają i jakoś ciągnie się to jak flaki z olejem... A laicy i ignorancji (o obywatelach mówię) łykają coraz to nowe informacje o tym jak to komórka zastąpi dowód osobisty... No nie zastąpi. Bo każdy MUSI mieć dowód plastikowy! I tylko taki dowód będzie akceptowany w banku czy w urzędzie! Być może za ćwierć wieku to się zmieni. ale nie teraz, nie za 5 czy 10 lat!W 1999 roku rejestrowałem działalność. Nie było jednego okienka (upsss... to niepopularne, bo to poprzedniej władzy hasło przecież), ale w jeden dzień (może 2 godziny mi zajęło) w urzędzie miasta, w ZUS, w skarbówce i w ZUS złożyłem papiery. I potem tylko jakieś aktualizacje, po nadaniu numerów robiłem w wolnym czasie. Miesiąc temu syn rejestrował działalność... No nie chcę mówić jak to wszystko działa. Co z tego, ze elektronicznie w CEIDG się to robi (z wykorzystaniem profilu zaufanego - ale poprzez bank bo łatwiej niż poprzez administrację publiczną), kiedy w skarbówce i tak trzeba złożyć wniosek rejestracyjny VAT-R? Co więcej - mimo interaktywnego formularza, nie można go podpisać profilem zaufanym - tylko certyfikatem kwalifikowanym. A więc trzeba wydrukować, podpisać, zanieść...W ZUS owszem profil można szybko założyć, ePłatnika uruchomić, ale i tak zaktualizować dane trzeba bo jakość nie wszystkie niezbędne dane w systemie się pojawiają.O pełnomocnictwie do skarbówki nawet nie wspominam... Nawet wersji interaktywnej formularza nie mają... Długopisem trzeba wypełniać. Oczywiście wysłać elektronicznie też się nie da jeśli nie ma certyfikatu. A jeśli nawet, to mailem, podpisany z aplikacji a nie poprzez wtyczkę i bramkę fiskusa ;-)Ułatwienia jak skurczybyk!

Odpowiedz

40. ~vfu
2

2017-12-12 14:40:18

38@ gdzie ty się uczyłeś j.polskiego? To jest coś niesamowitego jak ty piszesz jakiś tekst

Odpowiedz

39. toms
1

2017-12-12 14:38:18

O, przepraszam. Ty, znany przeciwnik złodziejstwa, zrównujesz jednych z drugimi? Nie przeginaj! Można, dla przykładu zawęzić sprawę porównując M. Gaj z A. Streżyńską. To biegunowo odległe od siebie światy przecież.

Odpowiedz

38. wlo
-2

2017-12-12 14:15:27

To, że Tobie bardziej odpowiada obecna władza niż mi nie odpowiada, nie znaczy, że idealizuję wcześniejsze rządy, czy w szczególności rząd - bo zwolennicy nowej władzy to bardziej przeciwnicy poprzedniej są ;-)

Odpowiedz

37. ~pablosox123
-1

2017-12-12 14:13:24

hahaha ubaw po pachy ona sie zna na rrobicie,pekam ze smiechu.

Odpowiedz

36. wlo
-2

2017-12-12 14:13:00

toms - dlaczego miałbym manipulować? Mówię po prostu, że kiedy wymieniałem ostatnio, miały być już dowody z warstwą elektroniczną. Nie było. Teraz kolejny termin wyznaczyli - zobaczymy czy będą ;-) I tyle. Władza nie ma tu nic do rzeczy. Jedni drugich warci ;-) Co do terminu wymiany - łatwo wywnioskować z mojego postu - raczej?

Odpowiedz

35. toms
2

2017-12-12 14:07:36

27, wlo - w którym roku ostatnio wymieniałeś dowód, kto wtedy rządził, manipulatorze? I kto wreszcie zapowiadał jako pierwszy zmiany w wydawaniu tego dokumentu? Fachowców od okradania nie znajdziesz w obecnej ekipie. W tym specjalizowali się w mistrzowski sposób poprzednicy.

Odpowiedz