DAJ CYNK

[Aktualizacja] Strzelanina w siedzibie YouTube'a

03.04.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6176

Ważne 7

1

Policja w Kalifornii odebrała wiele połączeń na amerykański numer alarmowy 911. Okazuje się, że w San Bruno - a konkretnie w siedzibie YouTube'a - znajduje się strzelec.Policja w Kalifornii odebrała wiele połączeń na amerykański numer alarmowy 911. Okazuje się, że w San Bruno - a konkretnie w siedzibie YouTube'a - znajduje się strzelec.

Zgodnie ze słowami pracowników YouTube'a, znajdujący się w budynku najpierw myśleli, że mają do czynienia z trzęsieniem ziemi. Zanim dotarli do wyjścia, dowiedzieli się jednak, że na teren kompleksu wtargnął uzbrojony napastnik. Pojawiają się doniesienia o krwi na podłodze i schodach. Część pracowników zabarykadowała się w swoich biurach.

Trwa ewakuacja. Policja radzi by mieszkańcy nie zbliżali się do siedziby YouTube'a.

Aktualizacja

W wyniku strzelaniny zostały ranne trzy osoby, pracownicy biura, a jedna osoba nie żyje. Jest nią napastniczka, która po otwarciu ognia strzeliła sobie w głowę. To 38-letnia Nasim Aghdam, w Internecie znana jako Nasime Sabz.

Nasime Sabz zajmowała się ochroną praw zwierząt. Atak na siedzibe YouTube'a był aktem zemsty za, jak twierdziła, okradanie ją i bezpodstawne blokowanie kanału w serwisie. Wszystkie jej konta, na których znajdowały się filmiki związane z ochroną praw zwierząt i... wegańską kulturystyką, zostały usunięte. Kanały subskrybowało ok 5 tys. osób.

Źródło tekstu: Twitter, The Verge, wł

Tagi: youtube
Przewiń w dół do następnego wpisu