DAJ CYNK

Wi-Fi Calling w Play

orson_dzi

Taryfy, promocje, usługi

Play zapowiada testy usługi Wi-Fi Calling, czyli możliwości wykonywania połączeń w zasięgu dowolnej sieci Wi-Fi.

Play zapowiada testy usługi Wi-Fi Calling, czyli możliwości wykonywania połączeń w zasięgu dowolnej sieci Wi-Fi.

Testy usługi ruszą w pierwszej połowie grudnia i potrwają do 14 lutego 2016 roku. Zapisy do testów ruszą jutro, 24 listopada i jednym z warunków przystąpienia do nich będzie posiadanie jednego z dwóch modeli smartfonów - LG G4 lub Samsung Galaxy S6 zakupionych w sieci Play. Osoby, które nie posiadają tych modeli będą mogli wygrać je w ramach testów w specjalnie przygotowanym konkursie. Drugi konkurs będzie dotyczył testerów posiadających wymienione smartfony. Więcej na ten temat dowiemy się, odpowiednio, we wtorek i środę.

Wróćmy teraz do samej usługi. Play zaoferuje natywne Wi-Fi Calling, jako jedna z niewielu sieci na świecie, między innymi obok amerykańskiego T-Mobile. Co oznacza to w praktyce? Będąc w dowolnym miejscu na świecie będzie można zadzwonić na dowolny numer, tak jak w przypadku zwykłego połączenia. Odbiorca będzie miał na telefonie wyświetlony pełny numer osoby dzwoniącej, bez żadnych zagranicznych przekierowań. Połączenia będą dostępne w wysokiej jakości HD Voice, jak również będzie można korzystać z wysyłania SMS-ów (zwykłych i Premium). Samo połączenie będzie mogło trwać do 120 minut. Wiadomości MMS nie będą dostępne.

Usługa będzie działać, teoretycznie, z dowolnym hot-spotem na całym świecie, również tymi na pokładach samolotów. Do działania Wi-Fi Calling ma wystarczyć łącze o prędkości przynajmniej 512 kb/s. Ważniejszy będzie tutaj szybki ping, jednak nie poznaliśmy konkretnej wartości. Osoba będąca w zasięgu usługi Wi-Fi Calling zostanie o tym poinformowana ikoną na pasku zadań smartfonu, symbolizującą słuchawkę obok ikony Wi-Fi. Zmieni się też przycisk inicjacji połączenia na ekranie smartfonu.

W przyszłości Wi-Fi Calling ma być usługą powszechnie dostępną dla wszystkich klientów sieci Play (w tym Mix i prepaid), jednak nie wiadomo jeszcze czy korzystanie z niej będzie wiązało się z koniecznością wykupienia dodatkowego pakietu lub usługi. Samo wykonywanie połączeń ma być jednak całkowicie bezpłatne.

Lista modeli kompatybilnych z usługą w przyszłości ma być dużo większa, jednak w pierwszej kolejności mogą spodziewać się ich posiadacze smartfonów Huawei, LG i Samsunga. Jak poinformował rzecznik Play Marcin Gruszka, te trzy firmy były najbardziej zaangażowane w proces wdrażania Wi-Fi Calling. Aby działała ona prawidłowa, smartfon będzie musiał być zakupiony w sieci Play oraz musi być wyposażony w specjalnie przygotowane oprogramowanie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu