DAJ CYNK

T-Mobile zwiększa prędkość Internetu LTE

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 20741

T-Mobile wprowadzania usprawnienia sieci. Klienci mogą liczyć na wyższą prędkość pobierania i wysyłania danych. A przy okazji... można się pośmiać z konkurencji.T-Mobile wprowadzania usprawnienia sieci. Klienci mogą liczyć na wyższą prędkość pobierania i wysyłania danych. A przy okazji... można się pośmiać z konkurencji.

Informacja przekazana przez T-Mobile dotyczyła mocno technicznych aspektów sieci. Operator wdrożył modulację QAM (Quadrature Amplitude Modulation), która wg Wikipedii jest kwadraturową modulacją amplitudowo-fazową. Służy do przesyłania danych cyfrowych przez kanał radiowy, stosowana m.in. w transmisjach DVB. Modulacja QAM jest połączeniem modulacji amplitudy i modulacji fazy. Dane formowane są w dwójki, trójki, czwórki itd., które odpowiadają zarówno amplitudzie jak i fazie. Tworzone są według diagramu konstelacji (ang. Constellation diagram). Sygnał QAM jest kombinacją liniową dwóch ortogonalnych przebiegów (przesuniętych w fazie o π/2): kosinusoidalnego i sinusoidalnego.. Modulacje wdrożone przez T-Mobile pozwalają na uzyskanie do 30% wyższej prędkości pobierania danych (QAM256) oraz do 50% wyższej prędkości wysyłania (64QAM).

To tyle w kwestii żargonu technologicznego. W praktyce chodzi o to, że nadajniki pozwolą na zmieszczenie w nich większej ilości danych, co przełoży się na większą pojemność sieci, a dla końcowego użytkownika będzie to oznaczać większą prędkość przesyłania danych. W teorii prędkość pobierania to 354 Mb/s. W praktyce przeciętny użytkownik na częstotliwości 800 MHz może osiągnąć prędkość pobierania do 97 Mb/s, a na częstotliwości 2600 MHz do 146 Mb/s.

Z okazji zastosowania nowych technologii marketingowcy T-Mobile stworzyli widoczną u góry grafikę będącą pstryczkiem w stronę ograniczenia prędkość Internetu Play w roamingu krajowym. A jak każdy użytkownik Internetu doskonale wie - amerykańscy naukowcy zawsze mają rację.

Źródło tekstu: T-Mobile, Wikipedia; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu