DAJ CYNK

T-Mobile zwiększa prędkość Internetu LTE

28.06.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 19193

Ważne 23

7

T-Mobile wprowadzania usprawnienia sieci. Klienci mogą liczyć na wyższą prędkość pobierania i wysyłania danych. A przy okazji... można się pośmiać z konkurencji.



T-Mobile wprowadzania usprawnienia sieci. Klienci mogą liczyć na wyższą prędkość pobierania i wysyłania danych. A przy okazji... można się pośmiać z konkurencji.

Informacja przekazana przez T-Mobile dotyczyła mocno technicznych aspektów sieci. Operator wdrożył modulację QAM (Quadrature Amplitude Modulation), która wg Wikipedii jest kwadraturową modulacją amplitudowo-fazową. Służy do przesyłania danych cyfrowych przez kanał radiowy, stosowana m.in. w transmisjach DVB. Modulacja QAM jest połączeniem modulacji amplitudy i modulacji fazy. Dane formowane są w dwójki, trójki, czwórki itd., które odpowiadają zarówno amplitudzie jak i fazie. Tworzone są według diagramu konstelacji (ang. Constellation diagram). Sygnał QAM jest kombinacją liniową dwóch ortogonalnych przebiegów (przesuniętych w fazie o π/2): kosinusoidalnego i sinusoidalnego.. Modulacje wdrożone przez T-Mobile pozwalają na uzyskanie do 30% wyższej prędkości pobierania danych (QAM256) oraz do 50% wyższej prędkości wysyłania (64QAM).

To tyle w kwestii żargonu technologicznego. W praktyce chodzi o to, że nadajniki pozwolą na zmieszczenie w nich większej ilości danych, co przełoży się na większą pojemność sieci, a dla końcowego użytkownika będzie to oznaczać większą prędkość przesyłania danych. W teorii prędkość pobierania to 354 Mb/s. W praktyce przeciętny użytkownik na częstotliwości 800 MHz może osiągnąć prędkość pobierania do 97 Mb/s, a na częstotliwości 2600 MHz do 146 Mb/s.

Z okazji zastosowania nowych technologii marketingowcy T-Mobile stworzyli widoczną u góry grafikę będącą pstryczkiem w stronę ograniczenia prędkość Internetu Play w roamingu krajowym. A jak każdy użytkownik Internetu doskonale wie - amerykańscy naukowcy zawsze mają rację.

Źródło tekstu: T-Mobile, Wikipedia; wł

Tagi: play T-Mobile
Komentarze
Zaloguj się
95. ~r-y
0

2017-07-07 21:24:31

Nigdy nie udało mi się "wyciągnąć" w tej ich super sieci nawet 10 Mbs.

Odpowiedz

94. ~Akaonz
0

2017-06-29 15:21:13

Przemieszczając się między Szczecinem a Stargardem o lte mogę pomarzyć, nawet zwykły zasięg zanika. A płacę wysoki abonament :(

Odpowiedz

93. takiktos
0

2017-06-29 15:00:13

@91 Założyłem konto już dawno ale na potrzeby pytania się na forum. Po co pisać anonimowo jak już mam konto? :P

Odpowiedz

92. ~KLOS 50
-1

2017-06-29 14:54:56

Zamiast przyspieszać zadbajcie o net poza miastemJest do dupy !!!

Odpowiedz

91. ~tiruriru
-1

2017-06-29 14:44:42

@90 chciało Ci się zakładać konto specjalnie na ten jeden komentarz??

Odpowiedz

90. takiktos
0

2017-06-29 13:59:05

A ja się cieszę bo LTE u mnie przyśpieszyło dwukrotnie. Z 25 Mb/s do prawie 50 Mb/s (odczute na internecie na abo). Jak na moje totalne zadupie to jest wręcz internet idealny. :)

Odpowiedz

89. TomLee
0

2017-06-29 11:17:21

Dobrze, że podane w artykule prędkości są tylko teoretyczne, bo nie wiem jaki pakiet internetu trzeba by mieć, żeby internetu na miesiąc wystarczyło :). Jaki lejek ma TM po 10 GB za 25 zł? Pytam bo nie wiem.

Odpowiedz

88. ~
1

2017-06-29 11:01:21

ULTRA LTE PLAY

Odpowiedz

87. ~Pablosox123
1

2017-06-29 10:57:56

@69 plus akurat jest duzo gorszy jakosciowowo od tmobile.Plus ma zasieg wszędzie dzieki przestarzałej technologi 2g.Internet lte dziala kiepsko.Jakosc rozmow tez slychac duzo gorzej jak w innych sieciach.Tmobile jest najlepsze potem orange i na koncu plus.playa nie wliczam bo to katastrofa.

Odpowiedz

86. ~piotr
1

2017-06-29 10:57:28

Na 15 Mb/s spokojnie można korzystać ze wszystkiego natomiast 10 raz mniej tp już nie bardzo

Odpowiedz

85. ~mądry
0

2017-06-29 10:53:08

I co z tego jeśli przy ofercie na kartę w T-Mobile już w regulaminie jest mowa o lejku 15mbit? Dobrze to widać przy wykonywaniu testów prędkości łącza.

Odpowiedz

84. ~
-1

2017-06-29 10:32:13

Dzisiaj PLAY to guano bez zasięgu, wysokimi cenami i niską jakością.Trzeba być fanatykiem Play żeby za ich wkład w spadek cen korzystać z ich usług pomimo, że na rynku są lepsze i tańsze.Ja korzystam tylko z DIL :D

Odpowiedz

83. ~piotr
-1

2017-06-29 10:27:18

81. Bzdury piszesz nie masz pojęcia a się wypowiadasz

Odpowiedz

82. Vincenzo
0

2017-06-29 10:23:37

Ciekawe jak to wygląda od strony technicznej. Np. czy wszystkie telefony wspierają ta modulacje? Czy jeśli np. w danym sektorze jest stary telefon i nowy, który wspiera taki standard, to czy ten starszy nie wymusi na sektorze obniżenia predkosci przesylu lub zmiane modulacji w czasie, co wpłynie znacząco na wydajność w całym sektorze?

Odpowiedz