DAJ CYNK

T-Mobile kończy z WiMaksem

27.08.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 5288

Ważne 7

1

Z końcem września T-Mobile zaprzestaje świadczenia usług w technologii WiMax. Klienci dostaną propozycję migracji do oferty 3G - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Z końcem września T-Mobile zaprzestaje świadczenia usług w technologii WiMax. Klienci dostaną propozycję migracji do oferty 3G - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

T-Mobile dotychczasowym użytkownikom WiMaksa oferuje blueconnect 89 z routerem na 21 rat, gdzie klient otrzymuje do wykorzystania aż 35 GB limitu danych i router Huawei B683 za 1 zł. Umowa jest zawierana na 24 cykle rozliczeniowe. Dodatkową korzyścią jest obniżenie sumy opłat miesięcznych do wysokości dotychczasowych za WiMax - czyli klient będzie płacił tyle, ile do tej pory.

Częstotliwości z zakresu 3,6-3,8 GHz (w sumie 14 MHz TDD) T-Mobile wygrało w 2004 roku, płacąc 2,5 mln zł i dostając rezerwację na 15 lat. W 2006 roku pojawiły się pierwsze głosy ze strony UKE, że w związku z całkowitym brakiem inwestycji, częstotliwości te mogą zostać zabrane.

Zobacz: Czy UKE zabierze WiMAX PTC?

Przez kolejne 2 lata operator zainicjował kilka małych programów pilotażowych ze szkołami. W 2008 roku UKE zmieniło rezerwację T-Mobile, gdzie zapisano zobowiązanie pokrycia zasięgiem sieci białych plam.

Zobacz: PTC będzie stawiała WiMAX-a na "białych plamach".

T-Mobile z ofertą wystartował na początku 2009 roku. Biuro prasowe operatora nie podzieliło się informacjami o liczbie klientów korzystających z tej technologii, ani do czego zostaną wykorzystane zwolnione częstotliwości.

Zobacz: Wystartował WiMAX Ery.

Pasmo 3,6-3,8 GHz TDD zostało zestandaryzowane pod technologię LTE. Odpowiednie stacje bazowe i modemy ma w komercyjnej ofercie m.in. Huawei.

Źródło tekstu: wł

Tagi: T-Mobile wimax
Komentarze
Zaloguj się
18. ~Adam
0

2013-09-16 12:18:48

@Jankes "178.183.221.174.dsl.dynamic.t-mobile.pl" - coś Ci się pomyliła masz DSL a nie WiMax. WiMax Ery ma zupełnie inna adresację w całym kraju.

Odpowiedz

17. ~Jankes
0

2013-09-03 10:41:46

>Nie słyszałem, by gdziekolwiek takową usługę świadczyli Aktualnie wysyłam komentarz przez WiMax i jestem zadowolony z ponadtrzyletniego korzystania z tej usługi

Odpowiedz

16. ~...
0

2013-08-28 14:43:49

Bandycki kraj. WiMax nigdy nie powinien być przyznany wielkim operatorom. Te częstotliwości powinny być dostępne dla małych i średnich ISP, ew już dawno odebrane PTC. W PL jednak wszędzie gdzie się dało, niszczono małych. A to bandyckie ceny za WiMax, gdyby ktoś chciał uruchomić w tym paśmie świadczenie usług na poziomie powiatu, albo brak darmowej alternatywy w postaci 10GHz. Radośnie dano 5GHz i na tym zakończono radosną twórczość rozwijania konkurencyjności. Ten kraj to komuszy matrix. Poza tym, T-Mobile łaskawie daje wybór przejścia... tylko KOMU?? KTO ma WiMax od Ery?? Nie słyszałem, by gdziekolwiek takową usługę świadczyli. Chyba że gdzieś w Wawie dla kilku wydmuszek. Ale wówczas powinni wykupić sobie pasmo na gminę/powiat a nie blokować całego kraju. Ot, macie super urzędników, którzy o was dbają... Dbają, ale o własne d... i o dobro wielkich korporacji, a wam wmawiają że to dla waszego dobra. Głupi naród, to i można robić z nim co się tylko zechce.

Odpowiedz

15. ~Kiros
0

2013-08-28 14:03:43

~14 na 800MHz wszyscy się szykują i jeśli wypali sam system aukcji to mogą paść znowu rekordy jak po poprzednim przetargu na 1800 MHz (TM i P4 zapłacili w sumie koło 1mld zł za częstotliwości)

Odpowiedz

14. ~Razir
0

2013-08-28 13:17:55

No LTE na tym się nie zrobi, zbyt mały zasięg by był. Niech się przygotowują na 800 Mhz.

Odpowiedz

13. ~
0

2013-08-28 11:10:58

Czyli ten wimax to niezły tunel był

Odpowiedz

12. ~Adam
0

2013-08-28 11:07:31

@WitekT - o jakiej standaryzacji pod LTE mowa??? Nic takiego nie nastąpiło, a stacje bazowe Huawei/''a nie obsługują zakresy 14 MHz tylko 10 a 4MHz (w układzie 2+2) zwyczajnie się marnują.

Odpowiedz

11. ~ktos
0

2013-08-28 10:01:14

Akurat przytoczona wcześniej karta kredytowa Tmobile-Polbank jest w mojej opinii super produktem dla niektórych osób gdyż ma unikalną cechę - jako jedna z niewielu kart na rynku (chyba tylko jedna karta w PKO tak ma) nie ma podwójnego przewalutowania, tylko jak płacimy w jakiejś lokalnej walucie to jest ona od razu przewalutowania i to po korzystnym kursie Mastercard na złotówki a nie najpierw na dolary lub euro jak robi to prawie każdy inny bak i jeszcze często pobiera za to prowizje (np mBank). Do płatności w walutach innych niż PLN,USD, EUR jest to bezkonkurencyjna karta.

Odpowiedz

10. ~
0

2013-08-28 09:32:17

ich uslugi netowe imho sa bardzo przecietne. Jak uzywac komercyjnych to lepiej poszukac innych.

Odpowiedz

9. ~st.
-1

2013-08-28 09:17:50

do 8. kup u nich prodysk

Odpowiedz

8. ~gosc
0

2013-08-28 08:33:59

eramail - korzystam do dzis, ale pojemnosc skrzynki 250mb nie powala

Odpowiedz

7. ~pabloki
0

2013-08-27 23:32:31

3600 Mhz w LTE nie wierze , wszak zasieg to bedzie tak wielki ze az porazajacy. Wysoka czestotliwosc = niska nosnosc. Poza tym do #5 gdyby chcial krytykowac moj brak polskich liter to w tym laptopie zastepczym niestety nawet polskiego systemu nie ma.

Odpowiedz

6. ~mirekb
0

2013-08-27 23:22:33

" Według ostatnich danych UKE uzyskała do tej pory 632 pozwolenia na nadajniki radiowe w technologii WiMAX" lub " http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/stali_klienci/uslugi_do_i nternetu/stacjonarny/internet_wimax/mapka " lub tez "Obecnie w zasięgu radiowej sieci WIMAX Ery znajduje się 40 proc. wszystkich Polaków"..lte na 3,6.kto wie..pasmo "lezy" juz 9 lat !!kolekcnjoerzy pasm?zygmunt by pasma nie blokowal tak dlugo

Odpowiedz

4. ~mirekb
0

2013-08-27 22:45:41

wreszcie..refarming na lte na tym pasmie byl oczywisty w ue..czyzby tm chcialo wysoko licytowac 0,8,mniej powaznie 2,6 by na pasmie z wimaxu obstawic miasta??wniosnek o arbitraz za 1,8 za refarming na lte?rozsadne.tylko modemy z 3,6/2,6/1,8/0,8. i hspa+ dc.huawei wszystko zrobi..ps regulamin wimaxu to niezly majstersztyk-zapisy o spamie,blokowaniu dostepu.ciekawe,polecam

Odpowiedz

2. ~Ptak z czekolady
1

2013-08-27 21:58:14

wez tez pod uwage, ze wimax jest niewypalem. netia ktora zostala zmuszona opuscic 2.4GHz ze swoimi tadiranami tez weszla w łajmaksa i bardzo szybko wyczerpala zasoby radiowe.

Odpowiedz