DAJ CYNK

Samsung Pay w Polsce być może już w 2016 r.

20.04.2016

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 29

Ważne 4

3

First Data Polska prowadzi rozmowy z Samsungiem i bankami na temat wdrożenia usługi Samsung Pay.

First Data Polska już w tej chwili prowadzi rozmowy z lokalnym oddziałem Samsunga. Przygotowaliśmy też odpowiednią koncepcję wdrożenia usługi Samsung Pay oraz prowadzimy rozmowy z pierwszymi bankami. Chcielibyśmy pierwsze wdrożenie zrealizować już w 2016 roku. - powiedział w wywiadzie dla cashless.pl Damian Zapłata, prezes First Data Polska.

Zobacz: Samsung zapowiada usługę płatności mobilnych - Samsung Pay

Nie ma za to na razie co liczyć na usługę Apple Pay, ponieważ firma Apple skupiona jest na innych rynkach. Prezes Zapłata wspomniał także o systemie Blik, którego firma obsługuje już na 60 tys. terminalach. W systemie tym dla każdej transakcji generowany jest jednorazowy, sześciocyfrowy kod, który można wykorzystać tylko przez dwie minuty. Użytkownik potwierdza także każdą transakcję w aplikacji mobilnej, widząc jej kwotę. Firma jest już gotowa technologicznie na kolejnym etap rozwoju tego standardu, czyli wdrożenie zbliżeniowego Blika. Dalsze decyzje zależą jednak od banków i wprowadzenia tej funkcjonalności do aplikacji mobilnych.

First Data Polska realizuje także projekty wdrożenia mobilnych płatności HCE. W tej chwili trwają prace z grupą SGB oraz z dwoma innymi bankami. Na polskim rynku płatności HCE dostępne są w PKO BP, BZWBK, Banku Pekao, Getin Banku i Eurobanku. Płatności zbliżeniowe HCE realizowane są w oparciu o chmurę, nie wymagają odpowiedniej karty SIM. Sama transakcja odbywa się poprzez moduł NFC w smartfonie. Proces płatności jest identyczny jak w przypadku płatności kartami bezstykowymi, operacje do 50 zł nie muszą być potwierdzane kodem PIN.

A co nowego może się pojawić w temacie terminali?
Myślę, że rozwiązaniem, o którym może być głośno w najbliższym czasie, będzie iPOS czyli Integrated POS. To tablet, łączący w sobie funkcję terminala i kasy fiskalnej, na którym akceptant może instalować programy wspomagające prowadzenie biznesu, prosto ze sklepu z aplikacjami. Producentem takich urządzeń jest m.in. Square i Clover Mobile - powiedział Zapłata.

First Data Polska - właściciel marki POLCARD - jest liderem na rynku usług finansowych, dostawcą rozwiązań w obszarze technologii płatniczych.

Źródło tekstu: cashless.pl, wł

Komentarze
Zaloguj się