DAJ CYNK

Play: e-płatności w e-awizo

23.12.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4366

Ważne 2

9

Play w usłudze e-awizo, czyli powiadomieniach mailowych, uruchomił e-płatności.

Play w usłudze e-awizo, czyli powiadomieniach mailowych, uruchomił e-płatności.

Klient otrzymuje e-awizo mailem, który podał do kontaktu podczas podpisania umowy. W treści wiadomości pojawia się teraz przycisk "Przelew Online" wraz z unikatowym dla każdego klienta linkiem do strony e-płatnościami. Na wyświetlonej stronie, w kolejnych wykonanych krokach można zapłacić za otrzymaną fakturę.

Należy jednak zaznaczyć, że tak jak przy płatności przez Play24 do wykonywanej transakcji doliczana jest prowizja dla pośrednika w wysokości 0,50 zł.

Źródło tekstu: Play, wł

Tagi: play
Komentarze
Zaloguj się
20. wlo
0

2014-12-28 17:46:58

mi80 - a jaki mają interes w poleceniach płatności? Tuldor88 - no o tym mówię przecież. Wiem, że to pośrednik bierze prowizję, ale naprawdę operator nie ma innych możliwości realizowania płatności i zachęt do płacenia za usługi przez klientów? Zablokowany telefon? Żenujący argument ;-) tiptos - myślisz? Ja jestem za zwiększaniem wszelkiego rodzaju kanałów płatności, jednak płatność kartą i przelew, oraz polecenie zapłaty - w przypadku tego typu stałych płatności - są moim zdaniem wystarczające. Sam od kilku lat już nie korzystam z polecenia zapłaty (zmieniałem rachunki i nie wysłałem upoważnienia do operatora jakoś...), ale płatność kartą i najzwyklejszy przelew - w zupełności wystarczają. I nie rozumiem kiedy ktoś mówi o braku czasu, szybkości i innych głupotach ;-)

Odpowiedz

19. tiptos
2

2014-12-24 09:16:45

Skala hejterstwa i debilizmu pod tym postem świadczy tylko o poziomie wypowiadających się tu sprytnych inacze typu "to play jeszcze każe sobie płacić " aż żal się robi bo to niestety odzwierciedla poziom polskiego społeczeństwa...

Odpowiedz

18. ~Malypalecbuddy
0

2014-12-23 17:41:08

W Orange płacę szybkim przelewem z linku w e-fakturze, ale tylko za stacjonarny + neo. Na e-fakturze za komórkę linku brak, radzę sobie poleceniem zapłaty (bank mi pobiera za tą usługę 1 PLN miesięcznie - dawny Sync - ale przynajmniej juz nie musze tego pilnować i fatygować się).

Odpowiedz

17. ~kredytownik
0

2014-12-23 17:12:18

Przepraszam, jest możliwość zapłaty kartą przez play24. To rulez ;)

Odpowiedz

16. ~kredytownik
-1

2014-12-23 17:09:11

i to tylko przelew, bez płatności karta? niech sobie wsadza... rozumiem zapłacić rachunek 300pln np. za prad i dać te 50 groszy prowizji. leci mi z kredytówki, 50 dni bez odsetek itd. a tutaj? jaja jakieś? najlepszy jest Polsat cyfrowy. place za abonament plusa - prowizji nie ma, place za Polsat cyfrowy - prowizja 99 groszy... gdzie tu logika....

Odpowiedz

0

2014-12-23 15:27:55

@14 No tak. Miałem na myśli polecenie zapłaty.

Odpowiedz

14. ~
0

2014-12-23 15:05:57

@12: Lepiej Polecenie Zapłaty (o ile Twój bank obsługuje), bo masz np. możliwość anulowania wykonanej transakcji. Druga sprawa to, że mało który bank obsługuje stałe zlecenia o zmiennych kwotach i w zamian proponują PZ.

Odpowiedz

13. ~ddd
1

2014-12-23 14:43:35

~10 - hm, nie widze takiej oferty w Orange. W mailu z faktura tez brak.Zlinkujesz do jakiejs informacji w tej kwestii ? Z reszta Orange ma konto do wplat w mBanku, dla mnie to jakby powyzsza usluga free ;)

Odpowiedz

1

2014-12-23 14:39:58

Nie prościej zlecenie stałe? rachunek płaci się sam bez żadnych dodatkowych kosztów

Odpowiedz

11. ~mmm
2

2014-12-23 14:38:03

W INEI za internet i w T-MOBILE też jest dokładnie to samo co w PLAY, za natychmiastową płatność poprzez BLUE płaci się 0,50 zł. Ktoś wyżej napisał, że T-mobile kasy za to nie pobiera, to jest w dużym błędzie, bo ja otrzymuję e-faktury na maila z T-mobile i wyraźnie jest napisane, że doliczają za przelew z pozycji widoku faktury 0,50 zł.

Odpowiedz

10. ~
-3

2014-12-23 14:07:53

Wielkie halo, bo Play wprowadziło e-płatność w e-awizo. T-Mobile i Orange mają taka usługę od dawna i dodatkowej kasy nie pobierają za taką formę płatności. Widać Play szuka kasy gdzie się tylko można.

Odpowiedz

9. ~
2

2014-12-23 14:07:21

@8: Od kiedy salony Play przyjmują wpłaty? Na stronie WWW nic nie ma o takiej możliwości. I chyba nigdy nie przyjmowali wpłat - w 2008 musiałem wpłacić kaucję za umowę, to mnie odsyłali do banku i jeszcze "mądry inaczej" sprzedawczyk zażądał potwierdzenia ze stemplem banku/poczty...

Odpowiedz

0

2014-12-23 13:35:05

@1 Nie wlo, nie zrozumiałeś treści artykułu - przychodzi do Ciebie na mail obraz faktury (tak było i do tej pory, żadnych opłat za e-fakturę nie ma a w nowszych ofertach są za nia zniżki), jedyna zmiana jaka sie pojawiła to możliwość kliknięcia "zapłać teraz" i dokonania przelewu za pośrednictwem bluemedia - wtedy blue kasuje sobie 50gr prowizji ale za to w Play kasa jest w 15-20 minut. Oczywiscie możesz dalej robic samemu przelewy, wtedy prowizji żadnych nie ma ale jeśli masz tel zablokowany to /''shit happens/'' i musisz czekać aż sie zwykły przelew zaksięguje:)@7 da się, starczy obrotny konsultant w salonie i idiota jaki nie weźmie pokwitowania - klient zapłacił, konsultant /''extra premię/'' dostał... tylko potem do Play kasa nie doszła :P

Odpowiedz

7. ~Sej
2

2014-12-23 13:01:46

@5Nie da sie

Odpowiedz

6. ~ddd
1

2014-12-23 12:25:59

UPC chce bodajze 1zl.Kazdy oczywiscie ma inna wizje, w moim przypadku zdefinoiwanie wczesniej przelewu nie stanowi problemu,niektore aplikacje mobilne bankow sa na tyle wygodne, ze wykonanie przelewu to kwestia kilku sekund.Jesli nawet cisnienie czasowe jest, z jakiegos powodu, mozna przelew ekspresowy odpalic, niektore banki wciaz za free oferuja tego typu usluge, chocby dawny Sync.Reasumujac, fajnie, ze dodajac taka funkcjonalnosc, nie skorzystam.

Odpowiedz