DAJ CYNK

Orange wycofuje ze sprzedaży Nowe Orange Go, One i POP

11.01.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 21988

Ważne 28

6

Od dzisiaj Orange wycofuje ze sprzedaży trzy, najstarsze obecnie, plany taryfowe w ofertach na kartę.

Od dzisiaj Orange wycofuje ze sprzedaży trzy, najstarsze obecnie, plany taryfowe w ofertach na kartę.

Nowe Orange Go, Orange One i Orange POP, to plany powstałe z myślą o różnych potrzebach klientów. Przypomnijmy sobie co oferował każdy z nich.

Nowe Orange Go był planem przeznaczonym dla klientów, którzy doładowywali konto wyższymi nominałami. Im wyższą kwotą konto było doładowane, tym niższy był koszt rozmów. Całość prezentowała się następująco:

    Kwota doładowania 5-10 zł 25-30-40 zł 50 zł 100 zł lub więcej
    Połączenia do Orange i na stacjonarne/ do innych sieci 0,59 zł/0,59 zł 0,39 zł/0,49zł 0,29 zł 0,20zł/0,29zł
    SMS w sieci/do innej sieci 0,18 zł 0,10zł/0,18zł 0,05zł/0,18zł 0,01zł/0,18zł
    MMS w sieci/do innej sieci 0,30 zł 0,20zł/0,30zł 0,10zł/0,30zł 0,02zł/0,30zł
    Internet (50kb) 0,25 zł

    Różne stawki powodowały spore problemy wśród części klientów. Bardzo często zdarzało się, że po doładowaniu kwotą 100 zł następowało doładowanie za 5 zł, albo ktoś ze znajomych lub rodziny nieświadomie doładował w ten sposób konto drugiej osobie. To automatycznie powodowało zmianę stawki. Na szczęście przywrócenie poprzedniej wartości było zazwyczaj szybko realizowane po kontakcie z BOK.

    W tym planie była też dostępna usługa Pogadajcie Sobie. Obecnie może być już słabo kojarzona, ale jeszcze 2-3 lata temu była ona bardzo popularna wśród użytkowników. W zależności od kwoty doładowania można było rozmawiać za darmo z trzema numerami w sieci:
    • doładowanie za 25-49 zł - przez 14 dni,
    • doładowanie 50-99 zł - przez 30 dni,
    • doładowanie powyżej 100 zł - przez 60dni.

    Orange One był planem przeznaczonym na rozmowy. Były w nim swego czasu dostępne najkorzystniejsze pakiety rozmów, jaka np. 1000 minut na połączenia do innych sieci za 10 zł. W zamian jednak plan oferował nietypowy okres ważności konta, Liczba złotówek doładowania była równa okresowi przedłużenia konta. Czyli doładowanie za 25 zł przedłużało jego ważność o 25 dni, 50 zł o 50 dni itd. W przeciwieństwie do innych taryf doładowanie za 5 zł wydłużało konto o 5, a nie o 3 dni.

    Orange POP to plan, który powstał z myślą o młodych ludziach, którzy chcieli być ze sobą w stałym kontakcie. Na początku to tylko tutaj była dostępna usługa Wspólna orbita oferująca 600 minut na połączenia pomiędzy dwoma numerami. Również w Orange POP dostępna była usługa Tyi3 z rozmowami do maksymalnie trzech numerów w Orange lub na stacjonarne za 1 gr i SMS-ami za 3 gr oraz pakiet 600 SMS-ów w sieci Orange. Jednocześnie Orange POP zawsze był najbardziej uniwersalnym planem pod względem doładowań - nie zmieniały one stawki jak w Nowym Orange GO oraz nie miały krótszego okresu ważności numeru jak w Orange One.

    Od dzisiaj migracja do tych planów nie jest możliwa. Osoby z nich korzystające mogą nadal to robić na dotychczasowych warunkach. Aktualnie w Orange pozostały trzy aktywne plany taryfowe w ofercie na kartę - Orange Free na kartę, Orange Smart oraz Orange Yes.

    Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
84. ~Daro
0

2018-04-09 00:59:08

Zrób sobie konto ważne rok. START na nr 8002

Odpowiedz

83. ~Teo
0

2017-09-26 17:54:27

ja zmieniam siec , orange pop mial dlugi o0kres waznosci rozmow wychodzacych bo 93 dni przy doladowaniu za 50 zl a przy tym moglem tam wbic darmowy nr , teraz tego nie ma wiec rezygnuje z orange

Odpowiedz

82. ~aoj
0

2017-02-03 00:20:14

czy była wcześniej informacja o wchodzących zmianach? Nie mogę znaleźć żadnej informacji na stronach orange, ciekawe co na to UOKiK i UKE?

Odpowiedz

81. ~
0

2017-01-28 14:16:59

Mam na koncie 81 zł a oni zablokowali mi konto bo powinnam doładować bardzo mało dzwonię ale muszę mieć kontakt z rodziną jestem osobą starszą czy mam doładować konto to mi zwrócą moje środki.

Odpowiedz

0

2017-01-21 21:33:33

78, 79). Tylko co wtedy powiecie, gdy Orange skoñczy - tak jak z Music... Przymus migracji i koniec.

Odpowiedz

79. ~mnm
0

2017-01-21 04:13:53

78@ Termin ważności w taryfach orange mona modyfikować tj wystarczy wysłać smsa "START" na 8002 i już masz roczną ważność konta np. we free czy yes.A po takim smsie gdy dostajesz info o aktywowanie RWK należy dokonać tego doładowania np za te 50zł. Dodajmy to za doładowanie 50 zł we free masz do tego 15 GB ważne tyle co samo konto... A dodam że multipakiet o którym piszesz we free działa na 100%.POdobnie jak krótsze wersje tego pakietu.Podobnie jak 7 dniowe pakiety 100 minut za 3zł...Tak na oko najbardziej stratni są klienci NOG bo tam za np. 100zł mieli cennikowo taniej w sieci plus jakiś pakiet poza sieć.Kwestia potrzeb po prostu.W orange jest takich wybór pakietów że zawsze się coś znajdzie nawet w tych taryfach co zostały.

Odpowiedz

78. ~zibi
0

2017-01-19 21:03:46

Znam osoby które są i w POP i GO zadowolone od lat , całe szczęście iż nie wywalają ich np. GO z multi pakietem 200 daje za 16 złotych co miesiąc 200 minut 200 sms i o,2 giga internetu oraz najważniejsze doładowanie za 50 zł ważne 93 dni.Pozostałe taryfy ważność konta maja dużo mniejsze pisząc ten komentarz chciałem sprawdzić pozamiatali wszystkie tabelki celowo czyli brak wiedzy może Telepolis zweryfikuje.

Odpowiedz

77. Konoko
0

2017-01-18 01:58:20

16stycznia przenosiłem numer do Orange i dostałem taryfę Nowe Orange Go czyli nie wycofali od 11 b.m.

Odpowiedz

76. ~DT
0

2017-01-17 18:57:16

Decyzja do d... Orange strzela sobie w kolano, Pop i NoGo były jednymi z ciekawszych taryf, z dość fajnymi pakietami. Może pora już na zmianę operatora... ?

Odpowiedz

75. ~Zbig
1

2017-01-14 21:29:16

W treści artykułu jest błąd - aktywne pozostaje jedynie Ofnk i Yes. W każdy razie tylko te dwie taryfy są na stronie Orange. Szkoda ze wyłączają stare, zwłaszcza NO Go i Pop. To były hity ostatnich lat. Przebili nimi konkurencje. Teraz trochę pozostali w tyle. Stawki za rozmowy 29 gr i za sms 20gr to przeżytek, konkurencja jest krok do przodu :(

Odpowiedz

74. ~781
0

2017-01-13 16:06:29

@73. Wszyscy operatorzy zmieniło nazwę swoich ofert na kartę. Simplus, tak tak. Itd.

Odpowiedz

73. ~Wygnany
0

2017-01-13 07:03:52

POP. Historyczna nazwa i oferta Orange i dla Orange. A wy ją wyrzucacie do kosza.Nie dbacie o swój wizerunek, o swój neon, znak firmowy.Normalna firma nigdy na takie coś by sobie nie pozwoliła.

Odpowiedz

72. mi80
0

2017-01-13 01:03:34

Szkoda brandu POP - istniał od bodajże 1998 r. Grosz do grosza będzie kokosza - to też było w POP-ie :)

Odpowiedz

71. ~nieee!
-1

2017-01-12 21:27:50

Niech tego nie robia! Mie chcialabym zmieniac sieci a to sie stanie jak zniknie orange go. Glupi krok orange.

Odpowiedz