DAJ CYNK

Orange uruchomił na infolinii sztuczną inteligencję

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 14164

Taki scenariusz przepowiadaliśmy na przełomie roku - sztuczna inteligencja wkroczyła do operatorów komórkowych i od dziś pomaga w głosowej obsłudze klientów Orange.Taki scenariusz przepowiadaliśmy na przełomie roku - sztuczna inteligencja wkroczyła do operatorów komórkowych i od dziś pomaga w głosowej obsłudze klientów Orange.

Zobacz: Co może być najważniejsze w branży w 2018 roku?

Jestem Max

Jak dowiedział się serwis TELEPOLIS.PL, sztuczna inteligencja zastosowana przez Orange ma na imię Max. Automat/robot z łatwością identyfikuje klientów po kodzie abonenckim, numerze telefonu, numerze PESEL czy ID Neostrady. Przekazuje informacje o płatnościach, pozwala zgłosić awarie, a w razie potrzeby oddzwania i przypomina o konieczności spłaty faktury czy na życzenie klienta wysyła SMS z informacjami o płatnościach.Miłego dnia, mówię ci ja... Max

Jeśli tematy rozmowy przekroczą możliwości AI, rozmowa zostanie przełączona do konsultanta. Z czasem jednak większość powinna być do załatwienia bez obecności "białkowych konsultantów".

Rozpoczęte dziś testy dotyczą bardzo wąskiej puli numerów, kończących się na 82. Docelowo Max zajmie się wszystkimi połączeniami przychodzącymi i dzwonieniem do klientów w kwestiach windykacyjnych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu