DAJ CYNK

LTE Orange dla klientów Play

21.12.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 20319

Ważne 21

11

Klienci sieci Play mogą już korzystać z LTE Orange. Informacje potwierdza rzecznik fioletowego operatora.



Klienci sieci Play mogą już korzystać z LTE Orange. Informacje potwierdza rzecznik fioletowego operatora.

Na ekranach smartfonów klientów sieci Play, będących w zasięgu Orange, zaczęła pojawiać się informacja o korzystaniu z technologii LTE. Jak się okazuje nie jest to błąd i choć pomarańczowe LTE miało być udostępnione w styczniu 2018 roku, to klienci Play już mogą z niego korzystać.

Oczywiście jest to dobra informacja, ale z haczykiem - ograniczenie prędkości do 3 Mb/s pozostaje. Mimo wszystko, połączenia w sieci LTE są lepszej jakości, choćby ze względu na wyższą przepustowość sieci, więc komfort korzystania z Internetu powinien być wyższy niż w zasięgu 3G.

Źródło tekstu: Play

Komentarze
Zaloguj się
153. ~gość
0

2018-09-09 15:07:52 host: 89-64-4(...)ello.pl

nie życzę sobie aby klienci biedy Playa korzystali z przeznaczonego dla mnie internetu od znanej międzynarodowej sieci Orange

Odpowiedz

169. ~avi01
0

2018-02-23 09:07:47

@168 i dobrze zrobiłeś . nie będą nam takie kmiotki 500+ jak ty obciązac sieci...

Odpowiedz

168. ~Jacek
0

2018-02-23 08:46:27

Ja w swoim Play/''u kazałem w ogóle WYŁĄCZYĆ pasmo Orange po tej "dobrej zmianie" bo tel. z uporem maniaka logował mu się do tej zacnej sieci, w wyniku czego miałem 3 megabity zamiast ok. 10 na H+ w TMobile lub jeszcze więcej (LTE w samym Play).B E Z S E N S U...

Odpowiedz

167. ~jamć
0

2017-12-31 15:17:54

Czy może mi ktoś wyjaśnić jakie znaczenie przy korzystaniu z usług (np. połączenia HD voice) ma fakt, że mój numer został (lata temu) przeniesiony z Orange do Play? Często spotykam się z zapisami, że ma to znaczenie, ale nie do końca rozumiem jakie? Skoro nr został przeniesiony to co ma do niego mój poprzedni (czy pierwotny) usługodawca? Czy połączenia w jakiś sposób przechodzą wciąż przez jego centralę? Dzisiaj np. udało mi się wysłać (i dotarł) SMS ze strony Orange, mimo, że moim operatorem od kilku lat jest P4. Może mi to ktoś łopatologicznie wyjaśnić? Będę wdzięczny.

Odpowiedz

166. ~
0

2017-12-25 22:33:00

Wolałbym już te 3Mbps ale stabilne, niż to Playowe, które co kilka godz. rozłącza modem na kilka min. Poza tym, Orange: ~100Mbps a Play ~25Mbps. Play agregację reklamuje, ale pomimo wymuszenia na modemie ichniejszego Ultra czy jak to nazywają, prędkość ani drgnie wobec tego co jest na 1800.Pozdrowienia dla speców od marketingu Play z nadajnika ZAW5003. Raz zniechęcony klient łatwo nie wróci i jeszcze zrobi reklamę konkurencji.PS. Po co 800, zamiast 2600?! Ech, spece od planowania :/

Odpowiedz

165. ~taki jakiś
0

2017-12-25 22:08:34

@145 To tylko przejściowo do końca roku, od 2018 lejki będą mogły być poluzowane, przynajmniej w LTE R Orange. Do końca 2017 P4 ma nieduży wolumen danych w

Odpowiedz

164. ~ja
0

2017-12-25 21:55:14

@162 Umowa nie obejmuje VoLTE, ale kto wie - może jakiś aneks będzie.

Odpowiedz

162. tehmal
0

2017-12-25 19:27:57

VoLTE nie działa, tylko pod internet

Odpowiedz

161. eddie71
0

2017-12-25 14:00:27

Jak wyłączyć tego Orange. Mam darmowy internet LTE Play, a jak przełączy się na Orange, to pobiera mi z pakietu.

Odpowiedz

160. ~
0

2017-12-25 07:31:07

Beznadzieja

Odpowiedz

158. lord_kr
0

2017-12-24 22:31:38

Kurcze Panowie (i Panie)Widzę że sami eksperci się tu zebrali. Wychodzi na to że gdyby rynek telekomunikacyjny w Polsce (albo i EU a co :-D ) zależał od Was mielibyśmy wszystko za półdarmo i najwyższej jakości. A może to element psychologiczny ? Ktoś sam sobie próbuje udowodnić że jego operator jest naj naj a reszta to dno ? Dajcie spokój. W UK bankructwo Trójki przepowiadane jest od lat dziesięciu a sieć o dziwo nadal działa. O2 też teoretycznie powinno tracić klientów bo sieć ma gorszą niż ten Wasz Play w roamnigu krajowym (LTe 800 i 5Mhz 1800) a pomimo to nic takiego nie następuje. Procesy rynkowe to skomplikowana sprawa do rozstrzygania przez profesjonalnych ekspertów a nie internetowe mądrale z Telepolis.pl (nie uwłaczając nikomu). Wesołych Świąt :-)

Odpowiedz

157. ~z
0

2017-12-24 15:14:41

Na moim nowym sim za 5zł Virgin tel xaomi redmi 4 x nie wieżę co mam na internecie P4 nic nie zmieniałem w ustawieniach od 10-24Mb/s ,2-10Mb/s ping od 55 do 65.Porównywałem z Orange i Plus w abonamencie w tym samym czasie które były o dobrą polowe mniejsze.Nadmieniam iż mam nadajniki wszystkich sieci w prawie w tym samym miejscu duża uczelnia odległość poniżej 300m kontakt wzrokowy.Inna sprawia iż telefon z LTE z 800 i 2600 może więcej niż tylko 2100 i 1800 MHz ale nie wiem z jakiej częstotliwości korzystam,czasami czuje iż zostałem przełączony bo raz lepiej lub gorzej. Nigdy z P4 wczesnej nie korzystałem więc nie umiem porównać wstecz.

Odpowiedz

156. słoneczny
0

2017-12-24 00:41:37

@155 A zdziwisz się jak.Morawiecki wykupi za rok P4 i zrobi z niego narodowego operatora. Play będzie teraz tracił na wartości i za rok może ktoś go łyknąć za rozsądne pieniądze.

Odpowiedz

155. ~koks
2

2017-12-23 18:19:23

Jak się skończyła asymetria MTR skończyły się konkurencyjne oferty w Play. Teraz to lipna jakość sieci i trochę reklam. Tak to jest jak się zamiast sieci, bazę klientów budowało. Teraz zdziwienie że się sprzedać nie udaje, bo i kto normalny wywali ciężką kasę na wydmuszkę...

Odpowiedz

152. ~pablosox123
0

2017-12-23 15:48:17

a tmobile bedzie zyskiwac tak samo jak plus,normalka w tej branży ze sie wymieniają pozycjami na rynku.

Odpowiedz