DAJ CYNK

Hiszpania z LTE-A

16.10.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4636

Ważne 7

1

Hiszpański Vodafone uruchomił sieć LTE-A w Madrycie, Barcelonie i Walencji. Kolejne 5 miast zostanie objętych zasięgiem sieci pozwalającej na transfer do 300 Mb/s do końca tego roku. Klienci najnowszych taryf mogą z niej korzystać bez dodatkowych opłat.

Hiszpański Vodafone uruchomił sieć LTE-A w Madrycie, Barcelonie i Walencji. Kolejne 5 miast zostanie objętych zasięgiem sieci pozwalającej na transfer do 300 Mb/s do końca tego roku. Klienci najnowszych taryf mogą z niej korzystać bez dodatkowych opłat.

Sieć łączy bloki z pasm 1800 i 2600 MHz. Od stycznia 2015 roku Vodafone będzie mógł użytkować pasmo 800 MHz, wtedy można oczekiwać szybszego rozwoju sieci LTE-A. Z kolei sieć LTE do końca roku będzie obejmowała wszystkie miasta mające powyżej 25 tys. mieszkańców.

Źródło tekstu: Telegeography, wł

Tagi: LTE-A Vodafone
Komentarze
Zaloguj się
10. ~Red
0

2014-10-17 07:07:06

@9 do 1 km - tak przynajmniej podaje specyfikacja dla LTE-A. Oczywiście zasięg może być większy ale eter nie guma, ściana nie papier :)

Odpowiedz

9. ~ola
0

2014-10-17 00:00:21

jaki zasięg? 1-2km?

Odpowiedz

8. ~yurek
1

2014-10-16 19:40:01

Jak u nas zawita w końcu prawdziwe LTE, to ciekawe jaką nazwę wymyślą taki Play czy Plus? Takie LTE-A będzie zbyt słabe marketingowo i się nie sprzeda. Ja proponuje np. Ultra HD LTE na FULL Wypas. ;-)

Odpowiedz

1

2014-10-16 18:11:56

@6 np Galaxy S5 ale w wersji Koreanskiej z LTE-Advance podobnie z LG G3 w wersji dla Korei - w Europie narazie ciezko z teleofnami - modemy juz jakies sa. Zreszta ta predkosc to glownie do modemow.

Odpowiedz

6. ~
0

2014-10-16 17:41:50

Jakie popularne telefony obsługują LTE-A?

Odpowiedz

5. ~HD
1

2014-10-16 17:05:20

U nich jakoś się da a u nas LTE 25 MB/s bo problemy z megahercami

Odpowiedz

4. ~Red
2

2014-10-16 15:54:07

@3 to że modem obsługuje 800, 1800 i 2600 nie znaczy że obsługuje LTE-Advanced. Niestety potrzebny jest nowy sprzęt.

Odpowiedz

3. ~Rafaello
0

2014-10-16 15:21:52

Czy modem, który obsługuje pasma 1800 i 2600, np. E3276 czy E398, będzie potrafił wykorzystać łączenie pasm, wiem że maksymalne prędkości tych modemów to 150Mb, 100Mb, ale chodzi mi głównie czy osiągnięcie tej prędkości będzie mógł wykorzystać z różnych częstotliwości, czy natomiast wejdą dopiero modemy dopiero obsługujące łączenie pasm?

Odpowiedz

2. WitekT
0

2014-10-16 14:46:31

Poprawione, dzięki! :-)

Odpowiedz

1. ~BUCiu
0

2014-10-16 14:44:47

"stycznia 2015 roku.." którego brakło :)

Odpowiedz