DAJ CYNK

Bilety w Krakowie kupisz poprzez NFC

sirmark

Taryfy, promocje, usługi

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Krakowie mogą kupować bilety w technologii NFC, zbliżając telefon do umieszczonych w pojazdach naklejek.

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Krakowie mogą kupować bilety w technologii NFC, zbliżając telefon do umieszczonych w pojazdach naklejek. Rozwiązanie to wspólna inicjatywa SkyCash, Orange Polska oraz Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Kraków został pierwszym polskim miastem, w którym można dokonać błyskawicznego zakupu biletów komunikacji miejskiej w technologii zbliżeniowej. W autobusach i tramwajach zamieszczono specjalne naklejki, które przedstawiają najpopularniejsze bilety zakodowane w postaci tagów NFC. Żeby zainicjować zakup, wystarczy zbliżyć do naklejki telefon z zainstalowaną aplikacją SkyCash, a następnie zatwierdzić transakcję kodem PIN.
Jeżeli telefon nie obsługuje standardu NFC, to wystarczy zeskanować jeden z umieszczonych na naklejce kodów QR.

Integracja z technologią zbliżeniową i kodami QR pozwoliła ponadto na znaczne uproszczenie procesu pobierania aplikacji SkyCash. Jeżeli pasażer, który nie jest jeszcze użytkownikiem systemu, zbliży telefon do plakatu lub zeskanuje fotokod, otrzyma link do programu. Bezpośrednio po rejestracji, także z poziomu telefonu, można podłączyć kartę płatniczą, która pozwala kupować bilety w ramach dostępnych na niej środków, bez konieczności pamiętania o regularnym zasilaniu konta.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: SkyCash