DAJ CYNK

[Aktualizacja] Orange FunSpot, czyli publiczne współdzielenie WiFi z Liveboksa

12.08.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 16536

Ważne 11

2

Od 22. sierpnia Orange startuje z usługę FunSpot, czyli wzajemnym udostępnianiu sobie WiFi przez użytkowników modemu Livebox (na razie tylko w wersji 2.0) - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Od 22. sierpnia Orange startuje z usługę FunSpot, czyli wzajemnym udostępnianiu sobie WiFi przez użytkowników modemu Livebox (na razie tylko w wersji 2.0) - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

W ustawieniach modemu będzie można włączyć bądź wyłączyć usługę. Adresacja urządzeń korzystających z tej sieci będzie inna niż sieci domowej, ruch prywatny i publiczny będzie zupełnie odseparowany, a klient nie będzie ponosić odpowiedzialności prawnej za to, co robią użytkownicy FunSpota. "Zewnętrznym" użytkownikom udostępniono pasmo do 1 Mb/s.

Modemy Livebox będą generowały dwa SSID (nazwy sieci WiFi). Jeden taki, jak dotychczas, oraz drugi - Orange_FunSpot. Aby skorzystać z usługi, najpierw będzie trzeba zarejestrować się na stronie orange.pl i wygenerować indywidualny login i hasło. Orange planuje wypuścić aplikację na smartfony z mapą punktów WiFi, aby ułatwić klientom znalezienie najbliższego FunSpota i zautomatyzować proces logowania.

Podobną usługę, w oparciu o sieć Fon, świadczy także Netia na modemach Netia Spot.

Zobacz: Netia: 5 mln darmowych hotspotów.

Aktualizacja:
Wojciech Jabczyński potwierdził plany Orange dotyczące wprowadzenia usługi Orange FunSpot: Potwierdzam, że planujemy jej wprowadzenie, ale na szczegóły i datę uruchomienia musicie jeszcze chwilę poczekać. Usługa będzie dostępna najpierw w Warszawie, a potem szybko, także w całym kraju. Oczywiście "współdzielenie się" będzie dobrowolne.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
38. ~facebook.com/pages/Czy-orange-k
0

2015-01-06 21:31:59

niestety ale ta instrukcja z ich strony nie działa

Odpowiedz

37. ~nigdy wiecej orange
0

2014-01-15 21:41:18

Orange specjalnie utrudnia wylaczenie uslugi ja przebrnolem przez wszystkie etapy.A mimo to mam funspota nigdy wiecej orange.Polityka odstraszania klientow dziala u nich wysmienicie.

Odpowiedz

36. ~JJ
0

2013-10-21 21:43:34

Tego Fun Syfu NIE DA SIĘ wyłączyć!!!! To żenujące, jak Orange może dysponować częścią pasma prywatnego użytkownika dla budowy "społecznego dostępu do internetu". Poradźcie jak to zablokować. Orange nie przyjmuje do wiadomości reklamacji, że Fun Syfu nie mozna wyłączyć. I to ma być ta dobrowalność (Oczywiście "współdzielenie się" będzie dobrowolne). Gratulacje dla Pana Jabczyńskiego!!! Jak w MISIU. :-))

Odpowiedz

35. ~TT
0

2013-08-27 22:17:01

Włączyli mi to *** sami z siebie - od momentu jak mi na siłę, bez mojej wiedzy wgrali nowe oprogramowanie ta "funkcja" była uruchomiona bez poinformowania mnie - nie można jej wyłączyć przez ustawienia w liveboxie, a router działa jak by chciał a nie mógł, dodatkowo internet stracił ponad połowę prędkości - niech sobie w d**e wsadzą takie rzeczy !

Odpowiedz

34. WitekT
0

2013-08-21 11:14:59

33: nie jest tak. To jest otwieranie do 1 Mb/s własnego PASMA, w żadnym wypadku sieci.

Odpowiedz

33. ~
0

2013-08-21 11:10:57

Rozumiem, że jest to otwieranie własnej sieci na obcych? Usługa domyślnie włączona? Tragiczne postępowanie...

Odpowiedz

32. ~xxxxx
0

2013-08-20 10:22:54

Ciekawe czy będzie kompresja grafiki tak jak w prepaidach Orange.

Odpowiedz

31. ~Frantz
0

2013-08-18 10:25:33

1 Mbps to nie wiele. Zawsze jest to jakiś sposób na odciążenie sieci komórkowych.

Odpowiedz

30. WitekT
0

2013-08-16 11:20:25

29: masz tyle, ile kupiłeś. Jeżeli ktoś zacznie korzystać z Twojego łącza, to z TWOJEGO pasma nie wykorzysta więcej niż 1 Mb/s.

Odpowiedz

29. ~
0

2013-08-16 11:15:42

ale gdzie jest napisane za jak mamy wykupione dla siebie 10mb to po udzieleniu zostanie nam 9?? Nadal będziemy mieć 10mb publiczny "do1mb" jest poza naszym łączem. przecież te łącza wytrzymują więcej

Odpowiedz

28. ~Piotrek
0

2013-08-15 14:13:39

@26 ale jak kupiłes powiedzmy 10 Mbit/s łacze to masz 9 Mbit/s dla siebie i 1Mbit/s współdzielisz innym za to możesz sam skorzystać z tego 1 mbit/s jak będziesz na wakacjach np i ktoś tam w pobliżu będzie miał nerwostrade z LIVEBOXem

Odpowiedz

27. ~
0

2013-08-14 07:18:33

@26 nie przesadzaj. Tak sie nie da.

Odpowiedz

26. ~tom333
0

2013-08-14 01:55:57

A ja mam pytanie, czy można korzystać z dwóch sieci Wi-Fi jednocześnie (z tej publicznej i swojej prywatnej), bo jeśli tak to dodatkowy 1 Mb/s transferu. Ewentualnie przecież można podłączyć swój smartfon/tablet.telewizor pod publiczną.

Odpowiedz

25. ~
0

2013-08-13 23:19:24

Haha Aero2 ma już wszędzie zasięg, idealnie uzupełnia 3G Plusa i dzięki temu mam 3G w całej Polsce co w Play jest nie do pomyślnia.

Odpowiedz

24. ~e
0

2013-08-13 18:03:29

20@ Aero2 niebawem będzie na captcha, więc o wygodzie będzie można zapomnieć. Poza tym, do Aero2 trzeba nowego fona, a do powyższej usługi wystarczy WiFi. No i zasięg - na zadupiach Aero2 nie ma (z wyjątkami), za to Neostradę w większości wsi uświadczysz.

Odpowiedz