DAJ CYNK

Xperia XZ3 oficjalnie zaprezentowana

30.08.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2833

Ważne 5

1

W Berlinie odbyła się oficjalna premiera nowego flagowego smartfonu Sony, modelu Xperia XZ3. Urządzenie jest dosyć podobne do swojego poprzednika, ale z jedną istotną nowością.W Berlinie odbyła się oficjalna premiera nowego flagowego smartfonu Sony, modelu Xperia XZ3. Urządzenie to ma kilka istotnych zmian w stosunku do poprzednika.

Nowością, o której wspominamy wyżej, jest zastosowanie wyświetlacza OLED. Ma on przekątną długości 6 cali i rozdzielczość QHD+ (1440 x 2880 pikseli) i jest zgodny z HDR. Ekran przykryty jest zakrzywionym szkłem 3D (Gorilla Glass 5), natomiast tył nie jest już tak "garbaty", jak w Xperii XZ2. W nowym modelu zwiększono też moc przednich głośników stereo oraz systemu dynamicznej wibracji.
Nowością w Xperii XZ3 jest nowy, inteligentny system obsługi o nazwie Side sense. Wykorzystana w nim sztuczna inteligencja umożliwia obsługę jedną ręką, mimo znacznych rozmiarów wyświetlacza. Po dwukrotnym stuknięciu w dowolny brzeg ekranu pojawia się narzędzie do uruchamiania aplikacji. Na podstawie informacji o stylu życia - porze dnia, lokalizacji, częstotliwości użycia - przewiduje ono aplikacje i ustawienia, które użytkownik zechce wybrać, zapewniając do nich łatwy dostęp. Pozwala to wygodnie otwierać aplikacje, robić zdjęcia itp. bez przemieszczania ręki.Z tyłu nadal mamy pojedynczy aparat fotograficzny z systemem Motion Eye o rozdzielczości 19,2 Mpix oraz obiektywem G Lens z przysłoną f/2.0. Po obróceniu do pozycji poziomej nowa, oparta na sztucznej inteligencji funkcja "inteligentnego uruchamiania" błyskawicznie przygotowuje telefon do fotografowania. Dzięki nowemu systemowi obsługi aparat jest też bardziej intuicyjny w użyciu. Przedni aparat ma rozdzielczość 13 Mpix i jest wyposażony w nowy obiektyw o przysłonie f/1,9 oraz ulepszony tryb portretów selfie, umożliwiający korygowanie kolorystyki karnacji i uzyskanie efektu bokeh w tle.
Xperia XZ3 napędzana jest chipsetem Snapdragon 845, któremu towarzyszy tandem złożony z 4 GB pamieci RAM i 64 GB przestrzeni na dane. Tę ostatnią można rozszerzyć o karty pamięci o pojemności do 512 GB. Smartfon jest zasilany akumulatorem o pojemności 3300 mAh, który można między innymi naładować bezprzewodowo, w standardzie Qi. Całość zamknięte w odpornej na pyły i wodę obudowie (zgodnie z normą IP65/68) pracuje pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie.

Telefon będzie stopniowo wprowadzany na różne rynki od końca września 2018 roku.

Na stoisku Sony mogliśmy zobaczyć także nowe akcesoria, które będzie można dokupić do nowej Xperii. Między innymi etui oraz słuchawki bezprzewodowe z pudełkiem pełniącym też rolę stacji ładującej.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Sony, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu