DAJ CYNK

Xiaomi potwierdza - Mi Mix 3 z 5G i 10 GB pamięci RAM

17.10.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2998

Ważne 0

0

Xiaomi potwierdza wczorajsze doniesienia i informuje o obecności 10 GB pamięci RAM i łączności 5G w nadchodzącym Mi Mixie 3. Tylko jak oni chcą to zrobić?

Dodanie do smartfonu obsługi sieci 5G nie jest takie proste. Aktualnie żaden komercyjnie dostępny układ mobilny nie obsługuje sieci 5G. Mi Mix 3 niemal na pewno zostanie wyposażony w Snapdragona 845, gdzie nie ma modemu 5G. Wyjścia w tej sytuacji są dwa.

Xiaomi może zastosować dodatkowy modem - Qualcomm X24 lub X50, ale nie będzie to rozsądne posunięcie, bo mocno obciąży to akumulator smartfonu. Z drugiej strony 25 października możemy faktycznie zobaczyć prezentację smartfonu, ale na jego rynkowy debiut poczekamy do przyszłego roku. Dopiero wtedy na rynku komercyjnym będzie dostępny nowy Snapdragon 8150 z obsługą 5G. Oba warianty wydają się niezbyt korzystne i rozwiązanie tego problemu może być bardzo ciekawe.

Potwierdzona została też obecność 10 GB pamięci RAM. Po co? Ładnie wygląda to w specyfikacji. To chyba jedyne wytłumaczenie takiego zabiegu. W końcu każdy chce być naj...

Xiaomi Mi Mix 3 z obsługą 5G i 10 GB pamięci RAM? Premiera 25 października

Źródło tekstu: Xiaomi; wł

Komentarze
Zaloguj się