DAJ CYNK

Xiaomi oraz Google pracują nad nową generacją Androida One

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6347

Jak informują media indonezyjskie - Xiaomi został nowym partnerem Google'a w projekcie Android One.Jak informują media indonezyjskie - Xiaomi został nowym partnerem Google'a w projekcie Android One.

Android One ma na celu dostarczenie urządzeń z czystym Androidem. Jaka jest zatem różnica między telefonem z projektu Android One oraz takim z linii Nexus czy Pixel? Cena. Android One był pierwotnie przeznaczony dla krajów rozwijających się. To jednak uległo zmianie, a Android One trafił np. do Japonii czy Hiszpanii. Jednym z najważniejszych rynków dla Androida One jest jednak Indonezja, i to media z tego kraju przekazały tę informację.

Xiaomi planuje zaprezentować urządzenie z czystym Androidem (oraz niską ceną) przeznaczone dla całego świata, nie tylko dla jednego kraju. Media indonezyjskie donoszą, że smartfon ma mieć podobną specyfikację co Xiaomi Mi 5X, a na rynek ma trafić jako Xiaomi Mi A1. I faktycznie - ostatnio urządzenie o takiej nazwie pojawiło się na stronie chińskiego producenta...

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: krispitech via reddit, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu