DAJ CYNK

Xiaomi Mi 10 Pro Plus wejdzie na rynek pod nazwą Xiaomi Mi 10 Ultra

Dodane przez: HTur

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5915

Dwa dni temu informowałem, że z okazji dziesiątej rocznicy powstania Xiaomi producent wypuści na rynek model Xiaomi Mi 10 Pro Plus. Jednak  zmienił zdanie co do nazwy urządzenia - będzie to jednak Xiaomi Mi 10 Ultra.

Swoje urodziny Xiaomi będzie obchodzić w przyszłym tygodniu. Z tej okazji na globalny rynek trafią dwa nowe smartfony - Xiaomi Mi 10 Ultra oraz Redmi K30 Extreme Commemorative Edition. Współzałożyciel firmy, Lei Jun, zdradził w chińskiej sieci społecznościowej Weibo, że rocznicowe Xiaomi będzie nazywać się Mi 10 Ultra na świecie, podczas gdy w samych Chinach będzie sprzedawane jako Mi 10 Supreme Edition. Poprzednio ogłoszona nazwa - Mi 10 Pro Plus - zostaje oficjalnie zlikwidowana.

Chociaż oba modele zostały stworzone specjalnie z myślą o dekadzie działalności Xiaomi, nie będą sprzedawane w limitowanej ilości, jak to zazwyczaj dzieje się w takich przypadkach. Co więcej, Lei Jun spodziewa się, że będą to modele bardzo rozchwytywane na świecie i ma obawy, czy pomimo dużej ilości przygotowanych egzemplarzy nie trzeba będzie produkować kolejnych. Zdradził także niektóre szczegóły specyfikacji Xiaomi Mi 10 Ultra.

Zobacz także: Xiaomi bez Androida 11 - sprawdź, czy masz pecha

Wiemy dzięki temu, że smartfon ma mieć wyświetlacz AMOLED z odświeżaniem 120 Hz, zajmujący cały przód urządzenia i z otworem na obiektyw aparatu przedniego. Jego jednostką centralną będzie procesor Qualcomm Snapdragon 865, korzystający z nieokreślonej jeszcze ilości pamięci LPDDR5 oraz pamięcią flash UFS 3.1. Xiaomi Mi 10 Ultra ma zasilać bateria o pojemności 4500 mAh, a dzięki wsparciu dla szybkiego ładowania 120W będzie można bardzo szybko ją naładować.

Pozostaje tylko pytanie o cenę - Lei Jun twierdzi, że ma być ona "przystępna". Ale co to dla niego oznacza - pozostaje zagadką.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu