DAJ CYNK

W Toruniu i Częstochowie Play wyłączył GSM900

16.01.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 13654

Ważne 22

8

Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci Play potwierdził, że sieć Play wyłączyła łączność 2G w paśmie 900 MHz na terenie Częstochowy i Torunia. Zastąpiła ją łączność 3G.

Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci Play potwierdził, że sieć Play wyłączyła łączność 2G w paśmie 900 MHz na terenie Częstochowy i Torunia. Zastąpiła ją łączność 3G.

Rzecznik Play uchylił się od odpowiedzi na pytanie czy i kiedy sieć planuje dokonać podobnej operacji w innych miastach. Kilka tygodni wcześniej Hans Axel Cronberg, członek zarządu P4, przekazał Tomaszowi Świderkowi, że operator rozważa wyłączenie w całym kraju usług 2G w paśmie 900 MHz (sieć własna P4) i zastąpienie ich usługami 3G.

Sieć GSM P4 działa także w paśmie 1800 MHz, gdzie przeznaczono na nią 5 MHz (25 kanałów). Jest ona dopiero rozwijana.

Źródło tekstu: jaka-komórka.pl

Tagi: 2G play
Komentarze
Zaloguj się
100. ~xy
0

2014-01-19 10:29:20

A 1800 to lipa wewnątrz budynków i przy ciut większej odległości.

Odpowiedz

99. ~xy
0

2014-01-19 10:20:23

Ha, ale idioci, GSM900 to podstawa jeszcze na długie lata, nie zamierzam kupować macanego świecidełka żeby można było dzwonić - jak stary telefon jest dobry to po co go zmieniać. Mają roaming, ale nie ma to jak swoja sieć (choć akurat w przypadku Playa to nie ma się czym chwalić).

Odpowiedz

98. ~Czy zostać w Play ?
0

2014-01-17 08:56:29

@95 dzięki. Tak - myślałem o wzmacniaczu ( sądziłęm że repeater to rodzaj synonimu ). Skoro dobrze współpracuje z UMTS 900 T-mobile, oraz Aero to również miałem taką nadzieję że będzie działał dobrze z UMTS 900 Play`a. Bardzo dobrze że również ROZMOWY będą realizowane na UMTS 900, dlatego chyba pozostaniemy w Play. Niestety jeden telefon w Play mamy bez 3G ( Emporia V 35 ) i będzie musiał wskoczyć na GSM w roamingu, a ponieważ UMTS 2100 Play`a jest szczątkowy w mojej lokalizacji i oczywiście nieobsługiwany przez wzmacniacz, sądzę że w takim razie GSM 1800 w tej lokalizacji też raczej będzie szczątkowy ( dotychczas najlepszy zasięg/sygnał mam na e-GSM Play`a, to jedyny operator który w mojej lokalizacji jako tako działa bez wzmacniacza, pozostałe sieci bez wzmacniacza nie mają zasięgu ). Czy istnieje jakaś metoda aby sprawdzić w telefonie na jakiej częstotliwości obecnie działa ? A również aby wymusić pracę na UMTS 900, i GSM 900 i aby telefon unikał UMTS 2100 i GSM 1800 ( bo nie są obsługiwane przez wzmacniacz ).

Odpowiedz

97. ~Misiek
0

2014-01-17 08:26:07

@66 - Nokia E72. Najlepszy telefon biznesowy od czasu 6310i. Na BlackBerry Bold było to samo. Na razie nie ma na rynku telefonu, który oferowałby porównywalne możliwości przy takim czasie pracy na jednym ładowaniu akumulatora. Przynajmniej ja go nie spotkałem, a testowałem ponad 40 różnych telefonów. Żaden dzisiejszy smartfon nie działa tyle, co E72 na Symbianie.

Odpowiedz

1

2014-01-17 04:09:12

@80 Zdaje się że UMTS zajmując takie samo pasmo ma większą pojemność niż GSM. Tak więc po wyłączeniu GSM i przeznaczeniu jego pasma pod UMTS pojemność się zwiększy, a dodatkowo część użyszkodników GSM przejdzie do roamingu krajowego.

Odpowiedz

95. ~psz
1

2014-01-17 00:55:24

@89 Tak, na UMTS 900 będą realizowane rozmowy oraz dane. Co do twojego repeatera. Mam wrażenie, że mówisz o wzmacniaczu, jeśli nie będzie on ingerował w sygnał, to myślę, że powinien działać.

Odpowiedz

94. potter28
0

2014-01-16 23:03:40

Krzysp, powodzenia...

Odpowiedz

93. ~Calm7
1

2014-01-16 23:00:08

90). Aleś wymyślił ;-) Wiśnia może i zareklamuje 4G, czy 5G, ale bez farbowania włosów - podobno facet się zmienił, na lepsze..

Odpowiedz

92. ~krzysp
2

2014-01-16 22:57:43

Świetne posunięcie, brawo PLAY! :) Oby pilotaż w Częstochowie i w Toruniu się powiódł, i wkrótce UMTS 900 zawitał w całej sieci Play w Polsce :)

Odpowiedz

91. ~mirekb
0

2014-01-16 22:48:14

biznesowo to dobry plan..liche e-gsm900 o pokryciu powierzchni/%populacji od 2010 r w pl blizej nieokreslone.lepiej zaplacic za roaming-reklamacje zasiegu gsm 900 do partnerow roamingowych,reszta pasm do p4.cale pasmo egsm900 zmigrowac po refarmingu na "4g" czytaj hspa+ a lte 1800 swoje zas lte800 we2 z plusem..no tak: 0 mtr i 0 sieci gsm?a co z play domowy-na roaming?

Odpowiedz

89. ~Czy zostać całą rodziną w
0

2014-01-16 20:40:10

Mam otwarte pytania ? Czy w takim razie zamienią GSM 900 na UMTS 900 ? Czy dalej w tym paśmie będą realizowane rozmowy ? A obok nich będzie realizowana "szybsza" transmisja danych ? Dla mnie to ważne informcje bowiem kilka miesięcy temu kupiłem repeater e-GSM/GSM który działa tylko w paśnie 900 mHz, świetnie wzmacnia e-GSM Play`a i GSM innych operatorów, dodatkowo w mojej lokalizacji wzmacnia Aero 2 i UMTS 900 T-mobile ( tylko T-mobile ma taki nadajnik ).

Odpowiedz

88. ~z
0

2014-01-16 20:25:19

play aero2 plus razem daje ciągiem 12,8 mHz w paśmie 900 mHz wszystko wiem tylko jak nazywa się wspólna sieć już wiem cypryjska

Odpowiedz

87. ~piotruś
-2

2014-01-16 20:19:38

pewnie siec gsm plusa będzie macierzysta dla kart play w podobny sposób jak sieć aero2 dla plusa

Odpowiedz

86. ~Ziendal
0

2014-01-16 20:02:09

Z chęcią bym korzystał z 3G cały czas, ale posiadam włączoną transmisje danych cały czas, ręczne przełączanie po między 2g/3g daje mi dodatkową godzinę ekranu... Oczywiście w domu używam 3g+Wi-Fi. Koło mnie jest umts900 i 2100. Nexus 4.

Odpowiedz

85. ~jou
0

2014-01-16 19:55:16

W Skierniewicach bez odnosi.

Odpowiedz