DAJ CYNK

Surface Go - Microsoft wygryzie iPady?

11.07.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 53

Ważne 5

2

Microsoft wprowadził do oferty najtańsze tablety z linii Surface, które mogą być poważną konkurencją dla iPadów.Microsoft wprowadził do oferty najtańsze tablety z linii Surface, które mogą być poważną konkurencją dla iPadów.

Specyfikacja

Surface Go będzie dostępny w dwóch wariantach - z 4 lub 8 GB pamięci RAM i 64 lub 128 GB pamięci wbudowanej. Całość napędzana jest przez procesor 7. generacji Intel Pentium Gold 4415Y, wykonany w 14nm procesie technologicznym. To dwurdzeniowa jednostka taktowana zegarem 1,6 GHz. Ekran ma charakterystyczne dla serii Surface proporcje 3:2, rozdzielczość 1200 x 1800 pikseli oraz przekątną 10 cali. Na wyposażeniu mamy też złącza - Jack 3,5mm, Surface Connect i USB C. Z tyłu obudowy znajduje się regulowana stopka. Do tego NFC, kamera z przodu obudowy oraz gniazdo kart microSD.Waga lekka

Modele Go są też najlżejszymi z serii Surface i ważną 0,5 kg lub 0,7 kg jeśli dołączymy do nich klawiaturę. Nie zmieniło to jednak materiału, z którego została wykonana obudowa tabletu. Nadal jest to stop magnezu.

Miało być tanio...... i jest. W Stanach Zjednoczonych. Wariant z 4/64 GB kosztuje tam 399 dolarów, a opcja 8/128 GB z klawiaturą to 650 dolarów. W Polsce ceny są, jak na nasze warunki, wysokie. To odpowiednio 1999 zł oraz 2649 zł i to bez klawiatury. Za nią zapłacimy dodatkowo 449 zł. Do tego pióro Surface Pen za 499 zł i myszka Surface Mobile Mouse za 169 zł.

Dla kogo Surface Go?

Według Microsoftu tańszy tablet Surface jest skierowany do uczniów, nauczycieli oraz pracowników korporacji. Można się z tym zgodzić, bo zastosowany procesor pozwoli na swobodną prace z pakietem Office, przeglądanie Internetu i ogólnie proste czynności biurowe. O zaawansowanej edycji grafiki lub grach możemy skutecznie zapomnieć.

Źródło tekstu: Microsoft; wł

Komentarze
Zaloguj się