DAJ CYNK

Samsung Galaxy A10s to smartfon całkowicie stworzony przez chińską firmę

14.08.2019

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6836

Ważne 0

0

Przedwczoraj miała miejsce premiera low-endowego smartfonu Samsung Galaxy A10s. Okazuje się jednak, że za powstaniem tego modelu kryje się chiński podwykonawca działający jako ODM, a nie koreański producent.

Samsung Galaxy A10s jest produkowany przez chińską firmę Jiaxing Yongrui Electron Technology. Nie chodzi jednak tylko o wykonanie urządzenia w fabryce, ale też o całkowity projekt i opracowanie techniczne sprzętu - za tym wszystkim stoją Chińczycy działający jako ODM (ang. Original Design Manufacturer). Samsung tylko branduje te smartfony jako Galaxy A10s i dostarcza swoje programowe dodatki. Taki model współpracy nie jest oczywiście niczym niezwykłym na rynku smartfonów, ale w przypadku Samsunga korzystanie z ODM jest czymś stosunkowo nowym.

Zobacz: Samsung Galaxy A10s zaprezentowany. To odświeżony model A10 z większym akumulatorem, podwójnym aparatem z tyłu i czytnikiem linii papilarnych
Zobacz: Technologia grafenowych baterii Samsunga jest prawie gotowa

Galaxy A10s nie jest co prawda pierwszym smartfonem oznaczonym jako Samsung, a wyprodukowanym przez podwykonawcę ODM. Już w zeszłym roku został zaprezentowany model Galaxy A6s, również całkowicie opracowany przez inną firmę, tyle że było to urządzenie skierowane wyłącznie na rynek chiński. Tym razem mamy jednak do czynienia ze smartfonem, który docelowo trafi także do innych krajów. 

Zobacz: Samsung Galaxy A10 w Play na kolejnej nocnej wyprzedaży
Zobacz: Samsung na targach Mobile World Congress - Galaxy Fold, Galaxy A30 i A50 oraz rodzina Galaxy S10

Analitycy przewidują, że Samsung coraz częściej będzie zlecał produkcję swoich smartfonów podwykonawcom ODM i oni zajmą się projektem i wykonaniem urządzeń od zera. Prognozy mówią nawet o tym, że do końca bieżącego roku koreański producent wprowadzi na rynek do 40 milionów egzemplarzy smartfonów stworzonych przez ODM. Oczywiście nie należy spodziewać się, że w ten sposób będą powstawały flagowe modele Galaxy S ani nawet wyżej pozycjonowane Galaxy A, za to urządzenia z najniższej półki cenowej - jak najbardziej.

Samsung chce w ten sposób ograniczyć własne koszta produkcji, dzięki czemu te telefony będą po prostu tańsze. Różnica cenowa między „tanim samsungiem” a „tanim smartfonem z Chin” nie będzie już tak zauważalna, jak to bywa teraz. Wszystko jednak wskazuje na to, że powstające w modelu ODM smartfony Samsunga kierowane będą raczej na masowe rynki w Azji, zwłaszcza w Chinach i Indiach.

Zobacz: Samsung Galaxy A70 - znamy polską cenę smartfonu
Zobacz: LG Q60 i Samsung Galaxy A80 w ofertach Plusa

Źródło tekstu: SamMobile

Przewiń w dół do następnego wpisu