DAJ CYNK

Onet wyłącza komentarze w części serwisu

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7047

Jak informuje serwis Wirtualnemedia, portal Onet wyłącza komentarze w części serwisu. Merytoryczne treści kontra trolling.

Można powiedzieć, że w Internecie kończy się pewna epoka, bo komentarze w stylu:

Z takimi tekstami to na Onet.

powoli przestają być aktualne.

Komentarze zostały wyłączone w sekcjach Wiadomości i Kultura. Obecnie czytelnicy mają możliwość skomentowania wiadomości tylko bezpośrednio w mediach społecznościowych - na Facebooku i Twitterze oraz opcję wysłania listu do redakcji.

Dyrektor zarządzający Onetu powiedział, że wyłączenie komentarzy jest następstwem ich powolnej utraty popularności, natomiast listy do redakcji są ważnym źródłem informacji dla serwisu. Dodatkowo takie rozwiązanie pozwoliło na dłuższe utrzymanie czytelnika w serwisie, bo zamiast przeglądać komentarze o niskiej wartości merytorycznej, poświęca on więcej czasu na czytanie powiązanych treści w innych artykułach i wiadomościach.

Wyłączenie komentarzy to oczywiście również pozbycie się armii anonimowych trolli, dla których nie trzeba już bezsensownie tracić czas na moderację. Materiał można skomentować w mediach społecznościowych, w których większość użytkowników ma realne konta. Choć oczywiście i tam ludzie potrafią różne cuda podpisać swoim nazwiskiem i opatrzyć zdjęciem, to jednak brak anonimowości jest pewnego rodzaju hamulcem.

W przyszłości Onet rozważa rozszerzenie wyłączenia komentarzy na inne działy, w tym np. na sport. Komentarze ekspertów sugerują, że w ten sposób Onet może przymierzać się do wprowadzenia w serwisie płatnych treści.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: WIrtualnemedia

Przewiń w dół do następnego wpisu