DAJ CYNK

Kirin 710A to pierwszy układ Huaweia wyprodukowany przez SMIC, a nie TSMC

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4379

Huawei logo

Huawei powoli realizuje swój plan przeniesienia produkcji układów mobilnych do Chin. Zaczął on od tych najmniej skomplikowanych. Podwykonawcą dla producenta została firma SMIC.

Huawei miał to nieszczęście, że jako zadra w oku USA znalazł się w samym środku wojny handlowej pomiędzy dotychczasowym hegemonem i Chinami. Ku wściekłości Białego Domu i jego obecnego lokatora, producent poradził sobie z nałożonymi sankcjami. Sprzedaż telefonów wzrosła, rozwój w segmencie infrastruktury trwa, kolejne kraje odrzuciły zachęty USA by wykluczyć chińską firmę z prac nad 5G, a Hauwei rozwija własne usługi i system. W takim wypadku Donald Trump postanowił zmusić tajwański TSMC (który produkuje też dla Apple'a) by przeniósł produkcję do USA. A najlepiej to w ogóle, żeby TSMC po prostu wykupić. 

Huawei nie zamierzał ryzykować i po prostu zaczął przenosić produkcję z powrotem do Chin. Wybór padł na firmę SMIC. Niestety, TSMC to absolutny lider w produkcji układów. SMIC nie dysponuje tak zaawansowaną technologią. Dlatego w pierwszej kolejności do SMIC przesunięto produkcje układów w architekturze 14 nm, a te 5 nm  i pozostałe zostały w TSMC. Z biegiem czasu jednak możemy się spodziewać przesuwania kolejnych linii produkcyjnych. Teraz pierwszy układ wyprodukowany przez SMIC oficjalnie jest dostępny. To Kirin 710A. W ramach świętowania tego sukesu wszyscy pracownicy SMIC otrzymali bezpłatnie Honora Play 4T.

Zobacz Huawei powoli przenosi produkcję układów do Chin
Zobacz Huawei pokazał nowe laptopy MateBook. Do każdego dorzuca smartfon za 1 zł

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: phonearena

Przewiń w dół do następnego wpisu