DAJ CYNK

iPhone 14 Pro: aparat się trzęsie, wydając upiorne dźwięki

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

iPhone 14 Pro

Najnowsza generacja smartfonów iPhone 14 trafiła już do rąk pierwszych użytkowników. Niestety, nie wszyscy są w pełni zadowoleni. Posiadacze iPhone’ów 14 Pro i Pro Max skarżą się na bardzo dziwne działanie aparatu.

Po zakończeniu przedsprzedaży najnowsza seria smartfonów Apple trafia już do rąk klientów, telefony można także kupić od ręki w salonach i sklepach z elektroniką. Niestety,  urządzenia nękane są chorobami wieku dziecięcego. Po pierwsze wysyłana niedawno aktualizacja do iOS 16.1 w wersji beta sprawia, że nie działa GPS. Ta usterka na pewno zostanie naprawiona w kolejnej wersji systemu, a takie błędy w rozwojowej wersji oprogramowania nie dziwią.

Jednak jest też inny problem, zapewne też związany z niedopracowaniem oprogramowania lub aplikacji. W serwisie Reddit i Na Twitterze pojawiają się doniesienia o trzęsącym się aparacie. „Trzęsącym” nie oznacza tylko skaczącego obrazu, lecz fizyczne drgania stabilizacji OIS, co sprawia, że cały moduł aparatu niepokojąco trzeszczy.

Usterka została dostrzeżona w modelach iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Kiedy się objawia? Dobrą wiadomością jest to, że w domyślnej aplikacji aparatu wszystko działa prawidłowi i takie niepożądane efekty już się nie pojawiają.

Problem zaczyna się, gdy użytkownik nowego telefonu włączy jedną z zewnętrznych aplikacji, które korzystają z aparatu lub kamery. Trzeszczenie i skoki słychać i widać w TokToku, Instagramie czy na Snapchacie

Jak zauważa jeden z użytkowników iPhone’a 14 Pro, jedynym sposobem na naprawę tego błędu jest zrestartowanie telefonu, włączenie domyślnej aplikacji aparatu, a dopiero później otwarcie Snapchata.

Objawy opisane przez internautów wskazują na to, że nie jest to wada sprzętowa nowych iPhone’ów, lecz raczej programowa. Nie wiadomo jednak, czy piłka należy w tym momencie do Apple’a, czy też do twórców problematycznych aplikacji, którzy być może wprowadzą ich nowe wersje i problem zniknie. Niewykluczone jednak, że trzeba będzie poczekać na aktualizację systemową iOS, co może potrwać jakiś czas. 

Zobacz iPhone 14 Pro bliski 1 mln punktów w AnTuTu. Apple A16 goni Snapdragony
Zobacz: Rosjanie rzucili się na iPhone'a 14. Bardzo duże wzrosty

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Apple

Przewiń w dół do następnego wpisu