DAJ CYNK

Huawei P20 Pro z Androidem Pie. Kolejny w kolejce P20 Lite

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 34711

Posiadacze smartfonów Huawei P20 Pro mogą już od kilku tygodni cieszyć się z Androida Pie, tymczasem aktualizacja jest już szykowana dla modelu P20 Lite.

Aktualizacja dla P20 Pro wystartowała jeszcze w grudniu, a cały proces zakończył się pod koniec stycznia. Niektórzy użytkownicy zdążyli już otrzymać nawet poprawki do aktualizacji.

Nowa wersja oprogramowania przyniosła ze sobą nową wersją Androida oraz interfejsu EMUI oznaczoną symbolem 9.0. Jedną z najważniejszych zmian jest obsługa smartfonu za pomocą gestów, które przejmują rolę przycisków umieszczonych na belce znajdującej się u dołu ekranu. Gesty i belkę z przyciskami można też zamienić na przycisk wiszący. Aktualizacja przyniosła również delikatne uproszczenie wszystkich poziomów Ustawień.

Już niedługo aktualizację powinni otrzymać również użytkownicy modelu P20 Lite. Smartfony pracujące pod kontrolą Androida 9 zaczęły się pojawiać w benchmarkach. Konkretna data startu udostępniania nowego oprogramowania nie jest jeszcze znana, a orientacyjnie mówi się o I połowie 2019 roku.

Zobacz: Huawei P30 Lite z potrójnym aparatem. Znamy pierwsze szczegóły specyfikacji

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł

Źródło tekstu: huaweicentral; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu