DAJ CYNK

Fibaro: Smart Implant sprawi, że stary sprzęt stanie się inteligentny

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3032

Podczas zbliżających się targów IFA 2018, Fibaro zaprezentuje rozwiązanie, dzięki któremu będzie można zmienić niemal każdy sprzęt w obsługiwane bezprzewodowo inteligentne urządzenie.Podczas zbliżających się targów IFA 2018, Fibaro zaprezentuje rozwiązanie, dzięki któremu będzie można zmienić niemal każdy sprzęt w obsługiwane bezprzewodowo inteligentne urządzenie.

Smart Implant pozwoli instalatorom i majsterkowiczom rozbudować ekosystem inteligentnego domu nawet o stare sprzęty. Integracja tego niewielkiego (rozmiary zbliżone do pendrive'a) urządzenia z systemem alarmowym, pomiarowym lub takimi elementami wyposażenia mieszkania, jak rolety, okna czy piece, pozwoli uzyskać efekt smart bez konieczności ponoszenia kosztów wymiany całego elementu.

Implant, który daje drugie życie

Smart Implant może zamienić stary gramofon, projektor, wzmacniacz lub magnetowid w sprzęt smart, odzwierciedlając pracę dwóch fizycznych przycisków w starszych urządzeniach. W tym celu należy rozmontować urządzenie i podłączyć Smart Implant bezpośrednio pod odpowiednie przyciski. W jednym urządzeniu można zainstalować nawet kilka modułów, które pozostają neutralne dla modyfikowanego sprzętu. Dzięki nim użytkownik będzie mógł z poziomu aplikacji FIBARO w smartfonie zarządzać danym urządzeniem i korzystać z takich opcji, jak włączanie/wyłączanie, zmiana głośności lub programu działania, a także uruchomienie konkretnej funkcji.

Moduły, które zmieniają dom w inteligentny

Smart Implant, który zadebiutuje podczas targów IFA 2018, jest rozwiązaniem kierowanym zarówno do entuzjastów majsterkowania i sprzętów vintage, jak i do profesjonalnych instalatorów inteligentnych domów. Głównym zadaniem nowego modułu jest ułatwianie zdalnego zarządzania przewodowymi instalacjami, czyli rozszerzenie ekosystemu Smart Home także o sprzęty, które oryginalnie nie miały takich możliwości. Po zainstalowaniu Smart Implant, użytkownik będzie mógł na przykład sterować domowym alarmem, piecem lub odczytywać stan czujników wilgotności z poziomu telefonu. Moduł sprawdzi się także w motoryzacji - podłączenie go pod manetkę świateł długich w aucie pozwoli otworzyć bramę wjazdową/garażową bez konieczności użycia pilota.

Wielka zmiana małego urządzenia

Smart Implant to udoskonalona wersja innowacji wprowadzonej przez Fibaro w 2012 roku. Pierwsza wersja o nazwie UBS (Universal Binary Sensor) była przeznaczona głównie dla instalatorów do specjalistycznych zastosowań.

W odpowiedzi na potrzeby konsumentów i popularny w designie trend vintage, postanowiliśmy rozwinąć koncept UBS - tak powstał Smart Implant. Chcemy oferować konsumentom rozwiązania, które pozwolą na integrację z ekosystemem inteligentnego domu nie tylko nowoczesnych urządzeń, ale także tych, które mają dla nas szczególną wartość sentymentalną, kolekcjonerską lub po prostu kochamy ich "oldschoolowe" wzornictwo powiedział Krzysztof Banasiak, Członek Zarządu Fibar Group S.A.

Smart Implant jest zabezpieczony przed nieprawidłowym montażem, więc instalacji próbować mogą również entuzjaści majsterkowania i elektroniki. Moduł wyposażony jest w 2 wejścia pracujące w trybie binarnym lub 0-10 V oraz jedno wejście cyfrowe do podłączenia maksymalnie 6 czujników temperatury (DS18B20) lub czujnika temperatury i wilgotności (DHT-22). Po podłączeniu dwóch zewnętrznych przycisków urządzenie może wysyłać do 12 akcji sterujących. Oprogramowanie modułu można aktualizować bezprzewodowo.

Cena i dostępność

Smart Implant będzie oferowany klientom w sugerowanej cenie około 179 zł, z zastrzeżeniem że może ona ulec zmianie. Daty premier urządzenia na poszczególnych rynkach zostaną ogłoszone wkrótce.

Zobacz: Fibaro wkracza na rynek japoński
Zobacz: Fibaro zmienia właściciela
Zobacz: Polacy znają systemy Smart Home, ale ich nie używają

Źródło tekstu: Fibaro

Przewiń w dół do następnego wpisu