DAJ CYNK

Być może Samsung drugi raz wymieni wszystkie Note'y 7

07.10.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9817

Ważne 11

0

Trwa bardzo kosztowna akcja wymiany Samsungów Galaxy Note 7, jeśli jednak nowe doniesienia ze strony użytkowników potwierdzą się, Samsunga czekać może druga fala wymian tych pechowych smartfonów.

Trwa bardzo kosztowna akcja wymiany Samsungów Galaxy Note 7, jeśli jednak nowe doniesienia ze strony użytkowników potwierdzą się, Samsunga czekać może druga fala wymian tych pechowych smartfonów.

Czarny kwadrat na pudełku i oznaczenie akumulatora na ekranie telefonu w kolorze zielonym zamiast białego - tym różnią się z zewnątrz wymienione Samsungi Galaxy Note 7. W środku zaś znaleźć miał się nowy, w pełni bezpieczny akumulator.

W USA Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) wydała oficjalne wezwanie amerykańskich konsumentów do wymiany Note'ów 7 na nowe, pozbawione wady. W Stanach Zjednoczonych program darmowej wymiany obejmuje około 1 mln sztuk telefonów sprzedanych przed 15 września.

Ostatnie doniesienia o wybuchu już wymienionego przez Samsunga telefonu na pokładzie samolotu znów postawiły na nogi CPSC. Jeżeli to wymieniony przez Samsunga smartfon zaczął się dymić w kieszeni, podejrzewam, że będzie kolejne wezwanie do wymian - przekazała Pamela Gilbert, były dyrektor wykonawczy CPSC.

Zobacz: Wymieniony przez Samsunga Note 7 eksplodował na pokładzie samolotu

Baczne przyjrzenie się ostatnim wypadkom w samolocie zapowiedziała zarówno CPSC, jak i Samsung. Sprint natychmiast zaoferował natomiast swoim klientom wymianę Note'ów 7 na dowolny inny telefon znajdujący się w ofercie operatora. Wystarczy przejść do dowolnego sklepu operatora, a wymiana będzie zrealizowana od ręki. Taka formuła wymian obowiązywać ma w trakcie całego śledztwa dotyczącego ostatnich wydarzeń.

Zobacz: Samsung: 4 listopada ruszyć ma w Polsce ponownie sprzedaż Note 7

Według wcześniejszych szacunków, operacja wymiany 2,5 mln sztuk potencjalnie wadliwych smartfonów kosztować ma Samsunga około 1 mld dolarów.

Do czasu aż pozyskamy i zbadamy urządzenie, nie możemy potwierdzić czy to zdarzenie ma związek z wymienionym Note 7. Współpracujemy z władzami oraz liniami Southwest w celu uzyskania dostępu do urządzenia i potwierdzenia przyczyny zdarzenia. Po przebadaniu urządzenia, będziemy mieć więcej informacji, którymi będziemy mogli się podzielić - przekazał nam Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.

Źródło tekstu: Bloomberg, wł

Komentarze
Zaloguj się
46. ~@45
0

2016-10-10 13:35:04

Koledzy pomimo wpadki i tak to jest najlepszy smartfon.Co do tych doniesień to poczekajmy na konkrety, zamiast od razu wyrokować. Pamietam spalonego jeepa na zdjeciach, a Amerykanska instytucja dzialajacach w ramach ich strazy pozarnej stwierdzila ze niemozliwym jest taki rozmiar pozaru i wyglada to na wrzucenie urzadzenia do juz palacego sie samochodu.Pomimo dobrych wyników sprzedazy odgrzanego kotleta marketingowego tworu jakim jest jablko to i tak Samsung wytrzyma i to tąpnięcie. (Kazdy i7 ma lcd od Samsunga i nie tylko lcd)Płacą cene za to że są producentem, ryzykują i stać ich na to żeby do błędu się przyznać.

Odpowiedz

45. applefan_
0

2016-10-10 08:18:40

@44 normalny człowiek na coś takiego odpowiada: buhahaha i leci do Apple Store po iphona. Mi natomiast jako profesjonalnemu fanowi konkurencji Samsunga wypada jednak skomentować to w ten sposób: buhahaha hahahahah buhahaha i polecać każdemu udanie się do Apple Store po pewny, sprawdzony, będący światowym standardem produkt jakim jest iPhone - czy tego ktoś chce czy nie chce.

Odpowiedz

44. ~
0

2016-10-09 21:30:56

wypadków z wymienionym Note 7 jest więcej:

Odpowiedz

43. dusk
0

2016-10-09 17:42:01

@32 sugerujesz ze dzieki braku wymiennej baterii, samsung przestal robic plastikowe telefony?

Odpowiedz

42. Robo
0

2016-10-09 14:25:02

Kolejny przypadek wybuchu wymienionego Note 7:

Odpowiedz

41. ~obertas
1

2016-10-07 21:03:38

Mam smutną satysfakcję z powodu problemów samsunga! Zawsze twierdziłem, że samsung sam pogubił się w tym ile produkuje telefonów i fakt , że do każdego badziewia jak i telefonów premium musi robić własny soft zamula samsunga tak, że nie dają rady np. na bieżąco aktualizować oprogramowania! A teraz gigantyczna wpadka przy flagowym telefonie! hm, NOTE 7 już jest spalony dosłownie i w przenośni! Czas na NOTE 8 - nowe otwarcie LoL!

Odpowiedz

40. DanielR
1

2016-10-07 19:34:31

Ale c to za tłumaczenie? Skoro już nie są wstanie produkować bezpiecznych terminali, nie zagrażających zdrowiu/życiu, to może niech w ogóle zaprzestaną produkcji, skupiając się na czymś w czym są naprawdę dobrzy. Na pralkach? A nie, to też niezbyt dobry kierunek.

Odpowiedz

39. Hose
0

2016-10-07 17:32:35

@36 - Ktoś z pewnością powinien polecieć, ale kto? Szefostwo każące liczyć projektantowi każdego dolara raczej samo się nie wywali na zbity pysk, mają wywalić projektanta który budował jak nakazali szefowie?

Odpowiedz

38. ~nmn
0

2016-10-07 16:41:54

36 - a kogo wywalisz? Tego, co każe ciąć koszty, czy tnącego koszty, czy pracownika składającego produkt "po cięciach"?

Odpowiedz

37. ~
0

2016-10-07 16:28:14

Nie rozumiem fenomenu Note. Komu potrzebny taki gigantyczny telefon?

Odpowiedz

36. DanielR
1

2016-10-07 15:49:51

Czy to są ku...źwa jakieś jaja?! Przecież to już nawet pod pajacyki nie podchodzi. Tu należałoby natychmiast wymienić wszystkich osobników, odpowiedzialnych za tak "skuteczne" niszczenie wizerunku marki.

Odpowiedz

35. ~
0

2016-10-07 14:57:41

Być może na telepolis pojawią się w końcu normalne tytuły wpisów...

Odpowiedz

34. Hose
3

2016-10-07 14:21:10

Ejtam, ejtam, mają wymieniać dopiero drugi raz a tu wielkie halo, jak wiadomo do trzech razy sztuka hehe. Przepięknie Samsung popłynął, wymienić wadliwe baterie na równie wadliwe, toż to majstersztyk...

Odpowiedz

33. Koriolan
1

2016-10-07 13:54:52

naprawdę kogoś to dziwi? tempo wprowadzania "nowych" produktów jest w tej branży tak szalone, że użytkownicy najnoszych modeli sa w istocie beta-testerami i do tego płacą za to grube pieniądze.Zresztą, dotyczy to zarówno komputerów jak i samochodów, sprzętu AGD i tym podobnych. W zasadzie każdy producent wypuszcza co jakiś czas wyjątkowo felerny model lub serię.

Odpowiedz

32. czajson
0

2016-10-07 13:51:06

@31 - jasne, gdyby Note 7 był plastikowy jak poprzednicy (czytaj miał wymienną baterię), to nawet nie zdążyłbyś go z kieszeni wyjąć. Gorilla Glass na całej obudowie jednak trochę zmniejszyła skalę obrażeń dzięki wyższej temperaturze topliwości.

Odpowiedz