DAJ CYNK

Apple nie potrafi wyprodukować ładowarki zapowiedzianej w 2017 roku

22.06.2018

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3072

Ważne 3

1

Zeszłoroczna premiera iPhone'a X i modeli serii 8 była jednocześnie zapowiedzią bezprzewodowej ładowarki AirPower. Apple nie potrafi jej wyprodukować.



Zeszłoroczna premiera iPhone'a X i modeli serii 8 była jednocześnie zapowiedzią bezprzewodowej ładowarki AirPower. Apple nie potrafi jej wyprodukować.

Koncepcja ładowarki, a właściwie całej maty ładującej była skomplikowana. Na plastikowej płytce w teorii można położyć kilka urządzeń, które zostaną prawidłowo rozpoznane i trafi do każdego z nich odpowiednie napięcie i natężenie prądu.

Podczas prezentacji na grafice pojawił się iPhone X, a obok niego Apple Watch oraz Apple AirPods umieszczone w etui ładującym. Postęp ładowania każdego z nich widoczny był na ekranie telefonu. Za ten luksus zapłacić mieliśmy 1000 zł.

Jak teraz donosi Bloomberg, Apple ma ogromne problemy techniczne z produkcją swojej ekstremalnie drogiej ładowarki. Od błędów oprogramowania układowego, przez nakładanie się na siebie cewek ładujących poszczególne urządzenia, po wreszcie trudności z przegrzewaniem się sprzętu.

Kiedy więc możemy się spodziewać premiery AirPower? Nieoficjalne przecieki mówią o wrześniu... rok po prezentacji.

Zobacz: Apple Pay w końcu w Polsce
Zobacz: Nie liczcie na następcę Apple iPhone SE w 2018 roku
Zobacz: Apple: gdzie te OLED-y w iPhone'ach?

Źródło tekstu: Bloomberg, Cnet, wł

Komentarze
Zaloguj się
19. t r o i p
0

2018-06-23 19:40:27

18TomecekGD,Fani Apple kupią wszystko i za każdą cenę.

Odpowiedz

18. TomecekGD
0

2018-06-23 19:20:47

Kto normalny kupi ładowarkę bezprzewodową, która kosztuje 1000 zł i ładuje znacznie wolniej niż ładowarka QC z kablem. To autentycznie chore.

Odpowiedz

0

2018-06-22 19:00:56

Niezgodna Niezadowolona 7 2018-06-22 10:26:51host: n24-01-01.opera-mini.net3). Aha, czyli potrafi..? Czy nie chce być pierwszym, ktòrym siè zjara u uzytkownikòw w domu? Czyli jednak nie potrafi:-P7. ~Niezgodna Niezadowolona 7 2018-06-22 10:37:40host: n24-01-01.opera-mini.netA w tym wszystkim najsmieszniejsza jest cena - nie, nie... nie jej absurdalnosć wysokosć, a fakt jej podania za niesprawny produkt!:-DA jesli te ładowanie ma problem z grzaniem siè w labolatorium (hic!) to wyobrazcie sobie tà farelkè u siebie, na łòzku w domu.I jeszcze odnosnie apple - zbyt duzo chcà na raz upchać rzeczy w jednym, stàd te problemy. Na własne zyczenie.

Odpowiedz

16. wlo
0

2018-06-22 13:19:53

9 - tak, kupią konkurencje ;-)

Odpowiedz

15. ~frasag
0

2018-06-22 11:19:57

@14: No raczej parę lat jestem- ale to nic wobec wieczności Telepolisa.Tak mi się podoba, bo moje stare oczy i częściowy daltonizm doprowadza mnie do tego że czerwień z zielenią mylę. Przez to kilka razy w górach nadrabiałem kilometry.hihi. Miłego dzioneczka.

Odpowiedz

11. ~frasag
0

2018-06-22 10:57:54

@10: Bo już się wystraszyłem że coś się dzieje. Główka do góry Kolego. Na pomeczowe depresje będzie czas w niedzielny wieczór- oby nas to ominęło.

Odpowiedz

0

2018-06-22 10:49:12

Konkurencja tak się zabezpieczyła patentami, że ciężko skopiować, i Apple utknęło w martwym punkcie.Ładowarka indukcyjna to nie notch, tu już tak łatwo nie będzie, muszą trochę dłużej pomyśleć jak obejść zabezpieczenia konkurencji i stąd opóźnienie.Apple jest tak dobre w kopiowaniu czyichś rozwiązań, że wierzę, że szybko się z tym problemem uporają. ;)

Odpowiedz

5. ~
0

2018-06-22 10:15:24

@3 nie, nie potrafi ekspercie z bożej łaski

Odpowiedz

4. ~ms
0

2018-06-22 09:53:19

@LuiN a skąd ta cena? Chyba nie od x-kom, który podał taką informację, żeby się wypromować, a później informowali na twitterze, że to fejk

Odpowiedz

3. ~gotong
-4

2018-06-22 09:43:34

Potrafi potrafi, tylko nie zależy im żeby być pierwszym, a później żeby się zapalało jak Szajsungi. Temat clickbaitowy, szkoda bo miałem Was za bardziej rzetelnych.

Odpowiedz