DAJ CYNK

Apple A14 Bionic i potem długo długo nic

Michał Świech

Sprzęt

Apple iPhone 12 seria ceny nieoficjalnie

W świecie Androida walkę toczą Snapdragony, Exynosy i Kiriny, jednak pierwsze miejsce wśród układów zawsze mają te należące do Apple'a. Wszystko wskazuje na to, że A14 Bionic utrzyma te tradycję.

Apple już teraz jest twórcą najpotężniejszego układu mobilnego, którym jest A13 Bionic. Już niedługo pojawi się natomiast jego następca. Model A14 Bionic najprawdopodobniej będzie kontynuował tradycję dominacji w segmencie układów mobilnych. Nie powinno to zresztą dziwić - A14 Bionic będzie działał w technologii 5 nm, A13 działa z kolei w 7 nm. Sam TSMC, który produkuje układy dla prawie wszystkich firm szacuje, że nowa technologia jest o 15% szybszy i o 30% bardziej wydajna niż jej poprzedniczka.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami różnica między A14 i A13 będzie jednak naprawdę kolosalna. W kwestii CPU nowy układ będzie o 40% szybszy, natomiast w kwestii GPU - aż o 50% szybszy. To jednak nie koniec. W przyszłości ma się pojawić też układ A14X, który będzie jeszcze szybszy. Będzie on napędzał iPada Pro 5G. Tegoroczne produkty Apple'a będą jednak nie tylko najszybsze, ale będą pierwszymi telefonami amerykańskiego producenta z łącznością 5G oraz z chińskim systemem nawigacji satelitarnej BeiDou.

Zobacz Apple grozi... firmie z symbolem gruszki
Zobacz Chińska firma pozywa Apple. Powód? Siri narusza jej patenty

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: twitter (komija_kj)

Przewiń w dół do następnego wpisu