DAJ CYNK

[Aktualizacja] Samsung oficjalnie zatrzymuje sprzedaż i wymiany Note'ów 7 ... i kończy produkcję

11.10.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 82767

Ważne 9

1

Samsung wzywa wszystkich partnerów globalnych do zaprzestania sprzedaży i wymiany Note'ów 7, do czasu zakończenia postępowania wyjaśniającego.

Samsung wzywa wszystkich partnerów globalnych do zaprzestania sprzedaży i wymiany Note'ów 7, do czasu zakończenia postępowania wyjaśniającego.

Samsung wystosował oficjalny komunikat w sprawie ostatnich wydarzeń związanych ze smartfonami Samsung Galaxy Note 7:

Współpracujemy z odpowiednimi organami nadzoru w celu wyjaśnienia przyczyn zgłoszonych ostatnio incydentów dotyczących Note7. Bezpieczeństwo użytkowników jest dla nas najważniejsze. Z tego powodu Samsung zwraca się do wszystkich operatorów i sprzedawców na całym świecie o wstrzymanie sprzedaży i wymiany Note7 do czasu zakończenia postępowania wyjaśniającego.

Użytkownicy oryginalnych oraz wymienionych smartfonów Note 7 powinni wyłączyć telefony i zaprzestać ich używania, a także skorzystać z "dostępnych środków zaradczych".

Wspomniane wyżej "środki zaradcze" nie zostały sprecyzowane w komunikacie, ale Samsung Polska zapowiedział dalsze informacje: w najbliższym czasie podamy bardziej szczegółowe informacje dotyczące Note7, które znajdują się w posiadaniu lub zostały zamówione przez polskich klientów.

Zobacz: Samsung wstrzymuje produkcję Note'a 7
Zobacz: Być może Samsung drugi raz wymieni wszystkie Note'y 7
Zobacz: Wymieniony przez Samsunga Note 7 eksplodował na pokładzie samolotu

Po oficjalnym komunikacie Samsunga, wartość akcji koreańskiego giganta spadła dzisiaj o 8%, co przekłada się na spadek rynkowej wyceny o 17 mld dolarów.[Aktualizacja]

Tak jak donosił Bloomberg, Samsung poinformował o zakończeniu produkcji Note 7.

Dbając o bezpieczeństwo klientów wstrzymaliśmy sprzedaż oraz program wymiany Note7. W konsekwencji podjęliśmy decyzję o zakończeniu produkcji tego urządzania.
Mając powyższe na uwadze polscy klienci będą mogli wybrać następujące opcje:
1. Wymiana Note7 na Samsung Galaxy S7 Edge
2. Zwrot pieniędzy za Note7
Wkrótce przekażemy szczegóły całego procesu.
- napisał Samsung w komunikacie.

Źródło tekstu: Samsung, Bloomberg, wł

Komentarze
Zaloguj się