DAJ CYNK

Aktualizacja do HarmonyOS najpierw dla Huaweia Mate 40

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4646

Huawei Mate 40

Wiemy już jaki telefon będzie pierwszym, który będzie mógł również korzystać z systemu HarmonyOS. Będzie to Huawei Mate 40.

Huawei kończy prace nad swoim autorskim systemem HarmonyOS. A konkretnie: nad jego wersją przeznaczoną na telefony, bowiem już wcześniej można go było zobaczyć choćby w telewizorach. Wersja beta trafi do twórców aplikacji jeszcze w grudniu, z kolei na początku nadchodzącego roku pojawi się wersja beta dla zwykłych użytkowników.

Jak już wcześniej donosiliśmy, Huawei da również możliwość skorzystania z nowego systemu także tym modelom, które teraz pracują na Androidzie i na nakładce EMUI. Teraz dowiedzieliśmy się, że jako pierwszy będzie Huawei Mate 40. Konkretnie natomiast jako pierwsze będą urządzenia z Kirinem 9000, a właśnie taki będzie miał Huawei Mate 40. W drugiej kolejności pora przyjdzie na modele z Kirinem 990, czyli choćby Mate'a 30 i serię P40. Samych tur aktualizacji będzie pięć, a nowy system będzie kusił użytkowników telefonów z Kirinem 980, 985, 820, 810, a nawet 710. Seria Mate 40 ma się pojawić w Chinach jeszcze w październiku, natomiast międzynarodowa publika będzie musiała poczekać do 2021.

Zobacz: Nowa szansa na Tindera Plus! Huawei znów rozdaje vouchery za korzystanie z AppGallery
Zobacz: Huawei rozdał telefony za ponad 100 milionów złotych

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: gizchina, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu