Skrót wydarzeń - 7. grudnia

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 7. grudnia.

Redakcja Telepolis
16
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
Skrót wydarzeń - 7. grudnia

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 7. grudnia.

Jeden z prezesów Samsunga, Choi Gee-sung, poinformował, że jego firma zarezerwowała w budżecie na 2012 rok 200 mln dolarów na walki patentowe z Apple - pisze The Korea Times. Suma ta wystarczyć ma nie tylko na obsługę trwających już spraw, ale również na ewentualne przyszłe, które miałyby trafić do sądów na całym świecie w 2012 roku.

RIM, producent urządzeń BlackBerry, nie może korzystać z nazwy BBX - tak brzmi orzeczenie jednego z amerykańskich sądów federalnych. Tym samym RIM będzie musiał znaleźć inną nazwę dla swojego nowego systemu mobilnego opartego o środowisko QNX. Wydany wyrok jest efektem pozwu, który wniosła firma BASIS International. Nowy system RIM otrzyma nazwę BlackBerry 10.

8. grudnia o godzinie 9 rano rusza "świąteczna zabawa" organizowana przez sieć Play. Szczegóły jeszcze nie są znane, biuro prasowe sieci podkreśla jedynie, że nie będzie to promocja, lecz zabawa.

Dalsza część tekstu pod wideo