DAJ CYNK

Black Friday: nie daj się nabić w butelkę. Pokażę Ci jak

Marian Szutiak

Poradniki

Black Friday historia ceny

W Black Friday sklepy kuszą super promocjami na oferowane przez siebie produkty. Zdarza się jednak, że najpierw ceny są podnoszone, a w czarny piątek wracają do swojego wcześniejszego stanu lub są nawet wyższe. Warto więc prześledzić historię ceny wybranego produktu.

Obniżki w Black Friday to coś, na co czeka wiele osób. W zakupowym szale można jednak łatwo paść ofiarą oszustwa. I nie chodzi tu tylko o przestępców, którzy czyhają na nasze dane oraz pieniądze, nie chcąc tak naprawdę nic nam sprzedać. Oszukani możemy zostać również przez legalnie działające sklepy, które chcą w ten sposób więcej zarobić, oferując nam produkt nie tylko nie w obniżonej cenie, ale czasem wręcz w podwyższonej.

Zobacz: Black Friday: nie daj się oszukać

Historia ceny w porównywarkach

Jak więc można się zabezpieczyć przed tego typu oszustwami? Pomocą służą na przykład porównywarki cenowe, takie jak Ceneo czy Skąpiec. W przypadku strony www.ceneo.pl, należy się najpierw zalogować w serwisie, co można zrobić na przykład za pomocą Facebooka czy konta Google. Następnie pozostaje nam znaleźć wybrany produkt, na przykład smartfon Samsung Galaxy A52s 5G. Na stronie produktu, obok jego nazwy, klikamy w przycisk Historia cen i naszym oczom pokazuje się wykres pokazujący zmiany ceny przez ostatnie 6 miesięcy. Możemy tu również włączyć opcję powiadomienia nas w momencie, gdy cena osiągnie określony przez nas pułap.

Ceneo historia cen

Na Skąpcu jest jeszcze prościej, ponieważ nie trzeba się logować. Wystarczy odwiedzić stronę www.skapiec.pl, odnaleźć interesujący nas produkt oraz kliknąć link Historia ceny, który znajdziemy na górze strony. Tym razem możemy prześledzić zmianę ceny w ciągu 14 dni, 30 dni, 3 miesięcy, 6 miesięcy lub 12 miesięcy. Tu również możemy skorzystać z alertu cenowego - wystarczy podać adres e-mail i wpisać kwotę, która nas interesuje.

Skąpiec historia ceny

Black Friday to czasem Fake Friday

Innym sposobem na prześledzenie historii ceny wybranego przez nas produktu (w moim przypadku jest to smartfon Samsung Galaxy A52s 5G), jest skorzystanie z serwisu Fake Friday. Na stronie fakefridey.com znajdziemy możemy sprawdzić cenę produktu w popularnych sklepach rtv/agd oraz jej historię z ostatnich 6 miesięcy, dla każdego sklepu oddzielnie.

Fake Friday historia ceny

Zobacz: Black Friday – wszystkie promocje

Ankieta
17%
9%
22%
46%
7%

Wszystkich głosujących: 296

Źródło ankiety: Black Friday: nie daj się nabić w butelkę. Pokażę Ci jak

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: ElisaRiva / Pixabay

Źródło tekstu: opracowanie własne

Przewiń w dół do następnego wpisu