DAJ CYNK

iOS 16.4 już jest! Zobacz listę nowości

Mieszko Zagańczyk

Aplikacje

Apple iPhone

Firma Apple udostępniła finalną, z niecierpliwością wyczekiwaną przez fanów marki aktualizację do iOS 16.4. Wśród nowości pojawił się bogaty zestaw dodatkowych emoji, ale też kilka przydatnych usprawnień i  poprawek błędów.

Nowości systemu iOS 16.4 zapowiadane były już w czterech wersjach beta, które rozbudzały apetyty fanów marki, teraz jednak wszyscy chętni mogą już pobierać dopracowaną, finalną wersję oprogramowania. Jeżeli aktualizacja nie zgłasza się sama, wystarczy tylko zajrzeć do menu Ustawienia, przejść do sekcji Ogólne i wybrać opcję Uaktualnienia. Paczka ma ponad 2 GG.

Nowy soft przynosi poprawki błędów, uaktualnienie zabezpieczeń dla iPhone'a, a także 21 nowych emoji zgodnych z najnowszym standardem Unicode 15. Wśród nich takie, jak łoś, gęś, flet, grzechotki, wachlarz, symbol Wi-Fi, a także szare, niebieskie i różowe serce.

nowe emoji

Na uwagę zasługuje również usprawnienie dotyczące jakości połączeń głosowych w hałaśliwym otoczeniu, dzięki której głos użytkownika jest wzmacniany i lepiej go słychać. 

Wielu posiadaczy iPhone’ów ucieszy zapewne możliwość otrzymywania na ekranie głównym powiadomień push z aplikacji webowych Safari, dzięki czeku ich przydatność jest teraz znacznie większa.

W iOS 16.4 Apple zajęło się także optymalizacją funkcji wykrywania wypadków w iPhone’ach 14 i 14 Pro. Wcześniej było z tym sporo problemów, a użytkownicy telefonów i zegarków z jabłuszkiem wywoływali niepotrzebne alarmy. Producent obiecywał usprawnienia i sukcesywnie ulepszał tę funkcję.

Pełna lista zmian w iOS 16.4:

  • klawiatura emoji zawiera 21 nowych emoji przedstawiających zwierzęta, gesty i obiekty,
  • dostępne są powiadomienia z aplikacji WWW dodanych do ekranu początkowego,
  • tryb Izolacja głosu w trakcie połączeń telefonicznych wzmacnia głos użytkownika i blokuje odgłosy otoczenia,
  • album Duplikaty w aplikacji Zdjęcia obejmuje powielone zdjęcia i wideo wykryte w udostępnianej bibliotece zdjęć w iCloud,
  • VoiceOver obsługuje mapy w aplikacji Pogoda,
  • nowa opcja dostępności automatycznie przygasza ekran po wykryciu migających świateł lub efektów stroboskopowych,
  • usunięto problem, przez który prośby o zakup wysyłane przez dzieci mogły nie pojawiać się na urządzeniach rodziców,
  • rozwiązano problemy, przez które termostaty zgodne ze standardem Mater mogły przestawać reagować po połączeniu w parę z usługą Apple Home,
  • zoptymalizowano funkcję wykrywania wypadków na modelach iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Pro.

Apple zastrzega, że część funkcji może nie być dostępna we wszystkich regionach lub na wszystkich urządzeniach Apple. Jednocześnie producent udostępnił też finalne wersje systemów dla innych swoich urządzeń, czyli iPadOS 16.4, watchOS 9.4, macOS Ventura 13.3 i tvOS 16.4.

Zobacz: Apple AirTag znalazł nowe zastosowanie. Pomaga walczyć z narkotykami
Zobacz: Apple testuje nowe mapy. W Polsce pojawiły się widoki 3D

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Apple

Przewiń w dół do następnego wpisu