DAJ CYNK

Gmail czeka trzęsienie ziemi. Zacznie się w lipcu

Anna Kopeć

Aplikacje

Gmail czeka trzęsienie ziemi. Zacznie się w lipcu

Gmail otrzymało ginantyczną aktualizację Gemini, wzbogaciło się aż o trzy nowe funkcje AI oraz "CliffsNotes" w skrzynce odbiorczej. Zobacz, co jeszcze się zmieniło. 

Podczas konferencji Google I/O technologiczny gigant wyszukiwarek pochwalił się nowymi funkcjami tak powszechnie używanego Gmaila. Okazało się, że Gmail z Google Gemini dostał nowe możliwości sztucznej inteligencji. 

Google Gemini ma zmienić mało ekscytujące czynności, takie jak odpisywanie na maile, w coś znacznie bardziej ekscytującego.

Nowe możliwości od AI w Gmailu - co nowego?

  1.  Google Gemini umożliwi nam szybkie streszczanie maila oraz szybkie generowanie odpowiedzi wygenerowanej przez prompta. 
  2. Podsumowanie maili to kolejna przydatna funkcja. Pojawi się nam pole, w którym będziemy mogli poprosić chatbota AI o podsumowanie niektórych maili w naszej skrzynce odbiorczej. 
  3.  Pozyskiwanie najważniejszych informacji z Google Meet. Jeśli przegapiłeś spotkanie w Google Meet, to nic straconego. Nagranie zostanie przesłane na twojego maila. Z pomocą panelu po prawej stronie, możesz poprosić Gemini o przedstawienie głównych punktów spotkania.
  4. Pytanie odnośnie informacji zawartych w twoich mailach. Możesz do woli zadawać pytania Gemini. AI może znaleźć za ciebie nawet najbardziej głęboko ukryte informacje. W prezentacji Google padło przykładowe pytanie: "Kiedy przyjdą moje buty?". Gemini jest w stanie udzielić na to odpowiedzi. 

Google obiecuje, że więcej funkcji będzie dostępnych w lipcu. Nie możemy się doczekać, tymczasem potestujemy te nowości, o których mowa w artykule. 

Zobacz: Google zmienia zasady. Oto, wszystko co powinieneś wiedzieć

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Tada Images / Shutterstock.com

Źródło tekstu: mashable.com