DAJ CYNK

Anglicy znowu w formie. Szyfrowanie Messengera to "groteskowa zdrada"

Isand

Aplikacje

messenger szyfrowanie Wielka Brytania

Wielka Brytania słynie z dość absurdalnych pomysłów na temat Internetu. Tym razem nasi ulubieńcy nie zawiedli. Priti Patel twierdzi, że szyfrowanie Messengera to groteskowa zdrada

Wielka Brytania regularnie popisuje się delikatnie mówiąc kontrowersyjnymi pomysłami na tematy Internetu. To właśnie tam narodził się pomysł ujawniania tożsamości chcąc oglądać porno na różnych stronach, które zna kolega. To także dumni synowie Albionu wpadli na genialny pomysł, by oficjalnie ostrzegać przed Discordem. Miała to być tamtejszej policji niebezpieczna platforma dla hakerów i przestępców.

Standardowa wymówka przeciwko szyfrowaniu

Tym razem na kolejny wspaniały pomysł wpadła Priti Patel, która jest brytyjskim ministrem spraw wewnętrznych. Orzekła ona, że plany Mety o szyfrowaniu Messengera to groteskowa zdrada. Obecnie w o wiele lepszej sytuacji pod względem szyfrowania są użytkownicy drugiego komunikatora Mety - WhatsAppa. Niedługo powszechne szyfrowanie ma uzyskać także Messenger.

Oczywiście padł tutaj standardowy argument wszystkich chętnych na cenzurę Internetu. Chodzi oczywiście rzekomo o dobro dzieci (drugim lubianym argumentem są terroryści). Priti Patel uważa, że szyfrowanie to zbrodnia, ponieważ nie będzie można zadbać o walkę z pedofilami.

Jej głos nie jest wcale odosobniony w brytyjskim rządzie. Niedawno były plany ustawowego zrobienia z Wielkiej Brytanii najbezpieczniejszego kraju w Internecie. Oczywiście inwigilacją i zakazami. W sumie nie ma się co dziwić. W Londynie kamer jest tyle, że czasami nawet Pekin byłby zdziwiony.

ZobaczMessenger zadba o twoje bezpieczeństwo. Oto, co należy wiedzieć
Zobacz: Messenger i Instagram bez niektórych opcji. Facebook je wyłącza z powodu unijnej dyrektywy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: shutterstock

Źródło tekstu: the verge, wl