DAJ CYNK

Siri na iPhonie zyskuje polskojęzycznego towarzysza. Asystent Google dla systemu iOS trafia do sklepu App Store

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 8374

Hey Siri, Ok Google - tak możecie powiedzieć do swojego iPhone'a już od pewnego czasu, ale dopiero teraz Asystent Google odezwie się po polsku. Aplikacja wreszcie trafiła do lokalnej wersji sklepu App Store.

Aktualizacja Asystenta Google wprowadzająca obsługę polskiego języka pojawiła się właśnie w sklepie App Store. Aplikację możemy zintegrować z asystentem głosowym Apple za sprawą skrótów Siri. Z poziomu iPhone'a będzie można sterować gadżetami kompatybilnymi z Asystentem Google (oczywiście po wcześniejszym ustawieniu powiązania w ustawieniach).

Zakres działania Asystenta Google pod iOS jest całkiem spory. Pozwala między innymi szybko wybrać numer, wysłać wiadomość SMS, wysłać maila, ustawiać przypomnienia, odtwarzać muzykę, wyznaczać trasę do domu i odpowiadać na szereg pytań. Pomoc Asystenta Google jest dostępna nawet przy wyłączonym ekranie i bez konieczności aktywowania asystenta Siri.

Zobacz: Asystent Google już dostępny po polsku. Wdrożenie potrwa kilka tygodni
Zobacz: Danny może być wywołany z poziomu Asystenta Google. To wirtualny asystent sieci Play, który jeszcze nie za wiele wie, ale wskaże gdzie szukać
Zobacz: Asystent Google chce mi pomóc w życiu. Tylko czy ja w ogóle potrzebuję jego pomocy?

Z punktu widzenia użytkowników sprzętu Apple obecność polskiego asystenta głosowego wiele zmienia. Siri porozumiewa się wyłącznie w języku angielskim i na razie nie zapowiada się, żeby ta sytuacja uległa zmianie. Czy jednak już przyzwyczajeni do rozwiązań koncernu z Mountain View dadzą się przekonać do produktu konkurencji? Czas pokaże.

Źródło zdjęć: Apple, Google

Źródło tekstu: myapple.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu