DAJ CYNK

Microsoft pozwoli na pracę zdalną na stałe

Isand

Wydarzenia

Microsoft Surface Laptop Go i nowy Surface Pro X premiera

Bardzo zadowoleni mogą być pracownicy Microsoftu. Amerykańska firma postanowiła ostatecznie wkroczyć w przyszłość w kontekście zatrudniania. 

Kryzys związany z tegorocznymi wydarzeniami zmusił wiele instytucji i firm do przeproszenia się z pracą zdalną, na którą dotychczas niektóre kierownictwa patrzyły podejrzliwie, Niektórzy byli w stanie znaleźć każdy możliwy powód, byle tylko jej nie wprowadzić. Do tej pory była ona rzadka i była dość często spotykana głównie w sektorze nowych technologii. Nie dziwi zatem fakt, że właśnie tam koncerny podejmują odważniejsze decyzje. Wcześniej pisaliśmy, że Twitter uznał, że pracownicy będą mogli zostać w domach już na stałe. W podobną stronę idzie też Microsoft.

W biurach będą musieli zostać pracownicy opiekujący się wszelkimi danymi, pracujący w centrach badawczych czy wreszcie zajmujący się szkoleniami. Cała reszta wyjściowo będzie mogła pracować zdalnie w 50%, jednak wystarczy zgoda managera, by była to praca zdalna w 100%. Microsoft ze swojej strony zobowiązuje się do partycypowania w niezbędnych wydatkach, które poniesie pracownik zdalny. Firma przyznała, że wielu pracowników czuje się lepiej pracując zdalnie i w żadnym wypadku nie są oni mniej efektywni.

Zobacz: Microsoft (znowu) myśli nad zakupem... Nokii
Zobacz: Edge 86 - co nowego w przeglądarce Microsoftu?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: the verge, mspoweruser, microsoft, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu